איך לבחור ביטוח משכנתא?

רגע לפני שאתם הולכים וחותמים על משכנתא שתאפשר לכם לרכוש את בית החלומות שלכם, אתם צריכים לזכור, שלא רק משכנתא אתם צריכים לקחת אלא גם ביטוח משכנתא, ותהליך הבחירה שלה הוא לא קל ולא פשוט.

ביטוח משכנתא מכיל שני מרכיבים, ביטוח חיים וביטוח מבנה. המשמעות של פוליסה זו, שהבנק מגן על עצמו מפני ההשקעה במשכנתא שלכם. במקום למצוא את עצמו במצב בו הוא נותן לכם משכנתא, ואם חס וחלילה אתם לא יכולים לשלם על המשכנתא או שנגרם נזק למבנה וערכו יורד, אז הבנק עלול להפסיד את ההשקעה שלו. בשביל להגן עליה, הוא מחייב אתכם וכל מי שלוקח משכנתא לרכוש ביטוח.

כאמור המשמעות של ביטוח משכנתא הוא, אם אנחנו חס וחלילה, לא יכולים לשלם את המשכנתא מסיבות שונות, אז אנחנו יכולים להפעיל את הפוליסה וכך הבנק יקבל את הכסף שלו. זה נכון למשל במקרה של אובדן כושר עבודה או מוות. אם נגרם נזק למבנה וערכו יורד, אז בעזרת ביטוח מבנה אפשר לבצע את התיקונים בשביל שאם יהיה צורך למכור אותו או כל דבר אחר, יהיה ניתן לעשות את זה מבלי להפסיד את העלות של המבנה.

בחירת ביטוח משכנתא יכולה להתבצע דרך אופציות שונות. ניתן לרכוש פוליסה כזו דרך הבנק ממנו לוקחים את המשכנתא וכן ניתן לרכוש אותו בנפרד, דרך חברת הביטוח, השאלה היא כיצד בוחרים את הפוליסה בצורה נכונה, מבלי להפסיד כסף.

ביטוח משכנתא – כיצד עושים את הבחירה הנכונה

הדבר הראשון שצריך לעשות הוא, לפנות אל חברת הביטוח ולקבל הצעת מחיר. בצורה כזו, אפשר לראות מה בדיוק העלויות של הפוליסה, מה החברה מציעה ועל בסיס זה להעמיד פוליסות אחרות להשוואה. אין היגיון ללכת ישר לבנק ולרכוש את הפוליסה שהוא מציע, מאחר ותמיד קיים סיכוי שחברת הביטוח תציע לכם פוליסה הרבה יותר זולה בו תוכלו לקבל תנאים הרבה יותר טובים.

הדבר השני שעליכם לעשות, זה לבחון את התנאים של הפוליסה בהקשרים שונים, בין אם זה בהקשר של ביטוח חיים, ובין אם זה בהקשר של ביטוח מבנה. יש לשים לב לכל סעיף וסעיף, ולראות כיצד הוא יכול להשפיע עליכם ועד כמה השפעה זו יכולה לעלות לכם מבחינה כלכלית.

הדבר השלישי שעליכם לעשות, זה לעמוד מול הבנק ולראות כיצד הם יכולים ומוכנים לשפר את ההצעה שלהם עבורכם. ייתכן מאוד שאל מול ההצעה של חברת הביטוח תוכלו לקבל הצעה טובה יותר מהבנק ואפילו תוכלו לחזור אל חברת הביטוח ולקוות שהיא תציע לכם שוב הצעה טובה יותר.

צריך לציין נקודה חשובה, כשבוחרים ביטוח משכנתא, צריך לעשות את זה בלי לחץ, בצורה כזו אתם יכולים לקבל הצעות הרבה יותר טובות ואטרקטיביות, ולעשות את הבחירה שלכם בשיקול דעת.

 

הוסף תגובה