איך להפוך להיות מעצב פנים?

אם אתם אוהבים עיצוב וניחנתם בכישרון טבעי לסידור הרהיטים בבית ולהתאמת סגנונות וצבעים, תוכלו לפתח קריירה כמעצבי פנים.

אל מנת לעסוק בעיצוב וב”הום סטיילינג” להנאתכם אין צורך בידע נרחב ובתעודה יוקרתית, אלא רק ב”עין טובה” ובתשוקה מניעה לעשייה.

אך אם אתם רוצים להפוך את התשוקה למקצוע ולהיות מעצבי פנים מוסמכים, עליכם ללמוד במסגרת מתאימהה ובמדינות מסוימות – לקבל רשיון לעסוק בתחום.

להפוך למעצב פנים – השלבים העיקריים בתהליך

 1. מיפוי היכולות והאתגרים
  ראשית, עליכם למפות את כישוריכם, את מעלותיכם מול חולשותיכם, ולאחר מכן לחזק את המעלות ולשפרר את התחומים החלשים על ידי רכישת ידע מתאים.
  אם אנשים בסביבתכם נוטים להתייעץ אתכם ומחמיאים לכישוריכם כמעצבים, זהו סימן טוב המעיד על כשרונםם הצבעי.
  מצד שני – ייתכנו מצבים בהם תעבדו עבור אחרים ותחשפו למגוון טעמים רחב ויהיה עליכם להפגין את הידעע הנרחב שלכם, בתכנון חלל, בהכרות עם חומרים ובדים שונים ובמתן פתרונות המתאימים גם לכללי העיצוב וגם לטעמם של הלקוחות.
  יהיה עליכם להתמודד עם לקוחות וספקים, עם ניהול קריירה או עסק עצמאי, עם שיווק אישי ועם כל המכשוליםם שבדרך.
 2. הכשרה מקצועית
  אמנם אין צורך בתואר, כדי לעבוד כמעצב פנים, אך השתתפות במספר קורסים והצגת תעודות המעידות על הכשרתכם יכולות להוסיף לאמינותכם ולרושם המקצועי שאתם עושים.
  מכללות קהילתיות רבות מציעות לימודי עיצוב פנים לתעודה, או קורסים קצרי טווח.
  בנוסף, ניתן למצוא ברשת קורסים וירטואליים המלמדים איך לתכנן ולעצב.
  גם אתם תוכלו ליצור הדרכות כאלו לאחר שתלמדו את יסודות העיצוב, תכירו את סוגי החומרים, את ההיסטוריה של עיצוב הפנים ואת הסגנונות הקלאסיים והעכשוויים.
 3. תרגול
  הציעו את עזרתכם לחברים ולבני משפחה בניהול פרויקטים עיצוביים חפשו פרויקטים התנדבותיים בתחום זה בקהילה, בארגונים שונים ובאירועים חד פעמיים.
 4. בניית תיק עבודות
  • צלמו את כל הפרויקטים שהשלמתם
  • בנו אתר אינטרנט או בלוג פעיל וחשפו את עבודותיכם
  • עשו שימוש ברשתות החברתיות כדי לשתף את עבודותיכם
  • קחו בחשבון שכדי להרחיב את תיק העבודות הראשוני שלכם, יהיה עליכם לעבוד בתקציב נמוך או ללא תמורה. ראו זאת כהשקעה בכרטיס הביקור המקצועי שלכם.
 5. מצאו עבודה
  תחום העיצוב או השיווק החזותי הוא תחום תחרותי. לא קל למצוא בו עבודה ששכר רב בצידה.
  ניתן להתחיל לעבוד בחנות רהיטים, במרכז עיצוב מסחרי או במרכז קניות מקומי ולהתנסות בארגון פריטים ובעיצוב שמטרתו למשוך את לבם של הלקוחות. גם עיצובים אלה יכולים להיכנס לתיק העבודות שלכם.

הוסף תגובה