אם כויסת במקום הומה אדם, הבט מיד סביבך

אם כויסת כאשר אתה נמצא במקום הומה אדם כמו חנות גדולה קניון או שוק, הבט מייד סביבך. זה אשר כייס אותך יפסע בשלב זה במהירות הרחק מהאזור.  נסה לזכור כיצד הוא נראה ושנן פרטי לבושו תיאורו הכללי אופן דיבורו (מבטא) וכד.

בדרך כלל, הפעולה הבאה של הכייס תהיה להעביר את הגניבה במהירות לשותף סמוי. אם תהייה מהיר מספיק אולי תצליח לראות אדם נוסף אשר “מתחכך” בכייס שלך,  בשלב שהוא מעביר אליו במהירות ותוך כדי הליכה, את ארנקך או פריט יקר ערך אחר. נסה לזכור את כל הפרטים החזותיים האפשריים אודות אותו “שותף”.
השלב הבא אשר הוא השלב החשוב ביותר הינו לבצע החלטה מהירה. יש 3 אפשרויות בהן תוכל לבחור כאשר כל אחר מהן דורשת פעולה מצידך.  האפשרות הגרועה ביותר היא לא לעשות דבר.
 
1. אתה יכול לגשת במהירות אל האדם אשר כייס אותך ולהתעמת עמו מילולית. יש עדיפות רבה להזעיק קציני ביטחון מחנות סמוכה לעזרה.  בכל אופן יש לזכור כי יתכן והפריט שנגנב ממך הועבר כבר לצד שלישי וכך אתה נמצא במצב של “מילה שלך כנגד שלו” ללא הוכחות. למרות זאת ועקב העובדה כי כייסי ארנקים נוהגים לעבוד ע”פ רוב לבדם, יתכן והחפץ הגנוב ימצא עדיין על גוף הכייס, בייחוד אם לא ראית העברה המתבצעת לשותף נוסף.
 
2. האפשרות השנייה היא ליצור סצנה קולנית ולצעוק ברחבי הקניון/שוק/חנות כי כויסת ולהצביע על האדם אשר כייס אותך. אתה  תקבל ע”פ רוב עזרה מהאנשים הנמצאים באזור.
 
3. אם ביצוע סצנה קולנית היא מביכה עבורך,  אז לכל הפחות בקש ממוכרן באחת החנויות הקרובות ליצור קשר מיידי עם קציני ביטחון במקום.  אל תהיה מנומס בשלב זה ותמתין לסיום עיסוקו הנוכחי של המוכרן, עמוד על כך שתזעיק מיידית את קציני הביטחון מכיוון שאלמנט הזמן הוא קריטי. הרבה חנויות מעסיקים קציני ביטחון סמויים (בעיקר באירופה וארה”ב) , יתכן שאחד מהם עומד לצידך כאשר אתה מציג את בקשתך וכך תקבל עזרה מיידית.
 


בכל מקרה העבר לקציני הביטחון את התיאור המדויק של האדם אשר נראה לך כי כייס אותך. להרבה קניונים ישנם מערכות טלוויזיה משוכללות במעגל סגור ובשחזור אחורנית יתכן ותמונתו של הכייס תופיע במצלמות הטלוויזיה ומכאן הדרך לתפיסתו קלה יותר, בייחוד אם הוא בעל עבר פלילי ומוכר לרשויות החוק.


 


באדיבות בני, דיטקט חקירות, סוכנות למודיעין וחקירות מיוחדות

הוסף תגובה