גניבת מזון ע”י כלבים

מהי הסיבה לכך שחברינו על ארבע נוטים לסעוד את שאריות מזון מפח האשפה או לגנוב את הסטיק מהשיש במטבח? ההסבר לתופעה מרגיזה זו, הוא די פשוט. האמת היא שכלבים אינם רואים בלקיחת מזון גניבה או איזה מעשה לא מוסרי. ההבנה הכלבית היא אכול מה שאתה יכול בכל מקום ובכל הזדמנות כדי לשרוד. הדרך היעילה ביותר למנוע מהכלב לגנוב מזון היא פשוט להקפיד לא להשאיר מזון ללא השגחה. אין צורך להשאיר גירויים לכלבים שלנו. רוב הכלבים לא יעמדו בפיתוי וינסו לגנוב את האוכל הזמין.

אז מה בכל זאת ניתן לעשות? תנסו את תרגול “סירוב מזון”.
1. תושיבו את כלבכם לשמאלכם
2. תחזיקו חטיף בידכם הימנית, ובידכם השמאלית תניחו קערת אוכל ריקה לפני הכלב. תתנו את הפקודה “עזוב” ומייד תגרו אותו עם החטיף שבידכם כדי לגרום לכך שיתמקד בכם ולא בצלחת. תצ’פרו את הכלב בחטיף.
3. תתרגלו את הפעולה עם הקערה הריקה מספר פעמים.
4. עכשיו תניחו לפני הכלב קערה עם מזון משעמם (למשל חתיכות גזר). חיזרו על תרגול בדומה לשלבים 1 ו 2, שימו לב שהכלב ראה את המזון הנחשק (חטיף) בידכם הימנית. בהדרגה הגדילו את פרקי הזמן בין הנחת הקערה לפני הכלב לבין גירוי הכלב עם החטיף.
5. בשלב הזה אפשר להתקדם בתרגול. הניחו קערה עם המזון הרגיל שכלבכם אוכל לפני הכלב וחיזרו על השלבים 1 ו 2. שימו לב לשפת הגוף של הכלב כדי להפנות את תשומת ליבו של הכלב עליכם ע”י גירוי בעזרת חטיף. בהדרגה הגדילו את פרקי הזמן לפני שיש צורך להפנות את תשומת ליבו של הכלב ע”י החטיף. מומלץ לתרגל עם הכלב לפני כל ארוחה. תושיבו את הכלב, תניחו לפניו קערת אוכל, תיתנו את הפקודה “עזוב”. לאחר זמן המתנה (15-30 שניות), תיתנו את הפקודה לאכול (בתאבון, שלך או כל מילה אחרת).

הוסף תגובה