הובלת דירות – מה חשוב?

הובלת דירות – מה חשוב?

מעבר דירה יכול להיות אחד הדברים החשובים והמרגשים בחיינו. על פי רוב, מדובר בתהליך ארוך, עמוס לוגיסטיקות, שלעיתים צריך להתבצע כמו מבצע צבאי מורכב. כשהכול כבר מוכן, ורק תאריך המעבר נקבע, חשוב מאוד שלא תבוא חברת הובלות ותהרוס את החגיגה. זה יכול לקרות על ידי איחור מורט עצבים, ולהסתיים ברהיטים שנשברים בדרך או אפילו בחפצים יקרי ערך שנעלמים. אז איך בכל זאת בוחרים את חברת ההובלות הטובה, האחראית והאמינה ביותר, כזאת שתעשה את המיטב כדי שמעבר הדירה המרגש אכן יהיה מרגש וחגיגי כפי שהוא צריך להיות?

אולי הדבר הכי חשוב ואלמנטרי הוא לא לחכות לרגע האחרון, לא להניח שהדבר “ייפתר מעצמו”. חשוב להתחיל לטפל בנושא כבר חודשיים לפני המעבר. ככל שתתקרבו למועד המעבר, אתם עלולים לקבל תשובה כמו “אני מצטער, ביום הזה אני כבר תפוס”. כמו כן, כדי להקל על התהליך מומלץ להתמקד בחיפוש חברות הובלה הפועלות באזור הגיאוגרפי שאליו אתם עוברים, כך אתם יודעים לפחות שהצוות מכיר את האזור ולא יתחיל להסתבך באיחורים או בהאשמות על מכשיר ג’י.פי.אס שהשתגע. אחרי שהתמקדתם באזור, נסו לבחור חברה שמתמחה בסוג ההובלה שאתם צריכים. כידוע, זה לא כמו להוביל משרד, ולהוביל משרד זה לא כמו להוביל מפעל. לכל חברה יש את היתרונות והחסרונות שלה וחשוב לדעת אותם מראש.

 

אתה זקוק לפרנסה, אני זקוק לאמינות

הדבר הבא שצריך לבדוק הוא האם מדובר בחברה המגיעה עם צוות סבלים, ולא חברה שהיא בסך הכל אדם אחד מותש המזדחל אליכם בטנדר מקרטע העומד לנפוח את נשמתו. עם כל הכבוד לפרסומות ושלטים כמו “אתה זקוק להובלה, אני זקוק לפרנסה”, אם חברים ובני משפחה המליצו לכם על חברות הובלות ראויות, בהחלט קחו את זה בחשבון. זה אכן הגון לתת לפעמים בחיים צ’אנס לחברות צעירות, אבל סביר להניח שאם תבחרו בחברה ותיקה ומוכרת לא תתאכזבו.

לא פעם התרחשו מקרים שאדם התקשר להזמין חברה מסוימת, ואילו בפועל הגיעה משאית עם שלט של חברה אחרת. אם זה המקרה, ככל הנראה מדובר במישהו המעוניין להשלים הכנסה מהצד, ומשתמש במשאית של החברה בה הוא עובד, ברוב המקרים ללא ידיעתה. ואם הוא כמובן מסרב להוציא לכם חשבונית או להעניק ביטוח על תכולה, או מתקשה להראות רישיון עסק כלשהו, כדאי מאוד שתגידו לו בשלב זה תודה רבה, תציעו לו משהו לשתות ותשלחו אותו לדרכו.

לאחר שוידאתם כי מדובר בחברה ראויה, תעמדו על כך שלפני ההובלה יגיע לביתכם נציג של החברה, ויעניק לכם הצעת מחיר שלמה רק לאחר שבחן ורשם את התכולה והתחייב – מלבד ההובלה עצמה – גם לספק שירותי אריזה וחומרי אריזה, ושירותים אחרים נדרשים כמו אחסנה, נגרות ואפילו הובלות מנוף אם יש צורך. יש לפעמים בבית רהיטים רבים שאנו לא זוכרים כיצד נכנסו לשם בדיוק, יהיה מצער פתאום לגלות כי הם לא ממש יוצאים דרך הדלת. בנוסף, העובדה שהנציג הגיע לביתכם תבטיח שהמחיר לא יקפוץ פתאום ביום ההובלה, לאחר שהמובילים גילו כי מדובר בעבודה קצת יותר קשה מכפי שחשבו.
 

לא לשכוח את האותיות הקטנות

לאחר מכן הקפידו לחתום על חוזה עבודה שיעגן בכתב את כל הפרטים. יום המעבר, שעת ההגעה של חברת ההובלות, סוג משאית ההובלות, מספר הסבלים, פירוט של מכשירי החשמל והרהיטים הגדולים שאתם מעבירים והעלות של כל אחד מהם, עלות עבודות הנגרות הנדרשות לרהיטים הזקוקים לפירוק והרכבה, עלות הובלה באמצעות מנוף הרמה (אם יש צורך בכך) וכו’. כמו כן, חשוב לסכם בחוזה העבודה על גובה הפיצוי שחברת ההובלות תעניק לכם במידה ותאחר או לא תגיע ללא הודעה בטווח זמן שתחליטו עליו. ללא סיכום מראש על פיצוי, אתם תיאלצו לספוג את עלויות דחיית יום המעבר והתקשרות עם חברת הובלות אחרת.

הביטוח עצמו הוא גם סוגיה חשובה מאין כמותה; גם אם החברה מציגה לכם ביטוח בר תוקף, הקפידו לקרוא את האותיות הקטנות, ולוודא שלא מדובר בביטוח על המשאית עצמה, כזה שלא יעזור לכם כלל, אלא בביטוח על תכולה וכזה שתואם את שווי התכולה שלכם. למה ביטוח תכולה כל כך חשוב? תשאלו את אלו שהיו צריכים לרכוש טלוויזיה חדשה במקום זו שהמובילים שברו.

חברת הובלות מומלצת

חברת הובלות מומלצת צריכה לתת לכם את כל השירותים  הנדרשים למעבר דירה אריזה, פירוק, הרכבה וכמובן הובלה בטוחה של הרכוש שלכם
חברת הובלות מומלצת  תעזור לכם עם המעבר בצורה השקטה, הבטחה והמקצועית ביותר

הוסף תגובה