הטעות הקריטית של רוב רוכשי הדירות וכיצד להימנע ממנה

רוב רוכשי הדירות עושים טעות קריטית אחת בעת רכישת דירה. אינני פסיכולוג אך נראה לי שהטעות נובעת כתוצאה מהלחץ שבו נתון הרוכש לקראת העסקה, או בגלל החשש להפסיד אותה לרוכש אחר, או כתוצאה של הסידורים הרבים שיש לבצע (טאבו, בנק למשכנתאות, עו”ד, אישור נוטריוני ועוד), הרתיעה מהוצאה כספית נוספת (שולית מאד, דרך אגב) ואולי כל הסיבות שמניתי גם יחד.

מהי הטעות ?
הטעות היא ההחלטה על רכישת הנכס ללא בדיקה מינימלית של מצבו הפיזי. כאשר אני מתכוון לבדיקה מינימלית אין המדובר בסיבוב שעושים בדירה והעפת מבט לתקרה כדי לגלות סימני רטיבות. אני מתכוון לבדיקה מקצועית של המבנה ע”י מהנדס בניין שזוהי התמחותו.
בדיקה זו נקראת: בדק בית.
ישנן כמובן בדיקות רבות שתוכלו לעשות בעצמכם ופירטתי על כך במאמר שפרסמתי http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4129990,00.html, אך אם החלטתם, בסופו של דבר, לרכוש את הדירה חובה להזמין מהנדס בדק בית לביצוע בדיקה מקצועית, נרחבת ומעמיקה.
דעו: ברוב המקרים הבדיקה לא תכשיל את העסקה. הבדיקה תיתן לכם תמונה ברורה על מצב הדירה, תאפשר לכם להתמקח על המחיר ואם מדובר בקניה מקבלן תאפשר לכם לתבוע ממנו לתקן את הליקויים או להפחית מן המחיר בהתאם. הבדיקה גם תמנע הפתעות לא צפויות בהמשך.

הוסף תגובה