הקצעת שורשים: הסוף לבעיות חניכיים

הקצעת שורשים: הסוף לבעיות חניכיים

הקצעת שורשים (נקראת גם “גרידת חניכיים”) היא פעולה שנועדה לטפל בדלקות חניכיים. מטופלים הסובלים מדלקות חניכיים מגלים כי איכות החיים שלהם נפגעת. הם מתקשים לאכול מזונות קרים מדיי או חמים מדיי, ומפיצים לא פעם ריח רע מהפה גם לאחר צחצוח טוב של השיניים, תופעה שגורמת להם לאי נוחות חברתית מתמדת. פעולת הקצאת השורשים מציעה ניקוי יסודי יותר של החניכיים, במטרה לסייע למטופל לשמור על היגיינת הפה.

מה גורם לדלקות חניכיים?

בשלב זה או אחר במהלך החיים עשויים רבים מאתנו לסבול מדלקות חניכיים בגלל הצטברות של רובד חיידקים בחלל הפה (הנקרא גם פלאק). דלקת חניכיים חמורה ביותר עלולה להרוס את העצמות התומכות המצויות בשיניים וליצור מעין כיסים בתוך החניכיים אשר גורמים להצטברות של חיידקים ולפגיעה בחניכיים. אם לא מטפלים במחלות החניכיים, הן עלולות להוביל בסופו של דבר לאובדן שיניים. גורם נוסף שמשפיע על החניכיים הוא הגנטיקה. יש אנשים שפשוט נולדו עם חניכיים מועדות לפורענות. על כל פנים, כל אחד מאתנו צריך לשמור על בריאות החניכיים. וזה אומר לצרוך פחות מזונות המכילים קפאין, לאכול יותר מזונות בריאים ולשמור על היגיינת הפה.

איך מתבצע תהליך של הקצעת שורשים?

לעתים אין די בניקוי פלאק על ידי שיננית, ויש צורך בביצוע פעולת הקצעת שורשים. מדובר בניקוי עמוק יותר של החניכיים ושל כיסי חניכיים שהעומק שלהם הוא כ-3 מ”מ. הקצעת שורשים כוללת ניקוי אבנית, היפטרות מרעלנים של חיידקים וניקוי רקמת החניכיים הדלקתית.

הקצעת השורשים מתבצעת בשני שלבים עיקריים. השלב הראשון הוא הרדמת האזור המקומי שבו יתבצע הטיפול, במטרה למנוע כאבים מיותרים מהמטופל ולאפשר לרופא השיניים לבצע את העבודה. לאחר מכן, מתחילים לבצע את ניקוי החניכיים הכולל שימוש בכלים משוכללים דוגמת סקיילרים וקיורטות.
בסיום הטיפול ולאחר שההרדמה פגה, ייתכן שהמטופל ירגיש רגישות מסוימת באזור החניכיים והשיניים. הרגישות הזו חולפת בדרך כלל כעבור זמן קצר. לאחר מכן חשוב לשמור על היגיינת הפה יותר מתמיד. מומלץ לבצע ניקוי אבנית אצל השיננית לפחות פעמיים בשנה, להקפיד על צחצוח השיניים ולהשלים את הפעולה באמצעות חוט דנטלי. כמו כן, כדאי להמעיט בעישון ובצריכת אלכוהול ומאכלים רווי שומן וסוכר.

הקצעת שורשים מבצעים אצל מומחים בלבד

פעולה מורכבת כמו הקצעת שורשים דורשת מיומנות רבה. לפיכך, חשוב לבחור במרפאה מקצועית שהצוות בה עבר הכשרה מיוחדת, והיא כוללת את כל האמצעים המשוכללים הקיימים כדי לבצע טיפולי שיניים.
מחפשים מרפאת שיניים מומחית כדי לבצע הקצעת שורשים? הכירו את המרפאה של ד”ר עומר כהן. ד”ר כהן מייעץ רבות לגולשים בענייני רפואת שיניים ומקבל מטופלים במרפאתו כדי לבצע פעולות מורכבות הדורשות מיומנות מיוחדת. אל מרפאתו של ד”ר כהן, הנמצאת בתל אביב, מגיעים מטופלים מרחבי הארץ, מכיוון שהם יודעים שהם יקבלו את הפתרון הטוב ביותר עבור הטיפול שלהם.

הוסף תגובה