זכרון

השלמות תזונתיות: פוספטידיל-סרין הוא חומר המצוי במוח, שתפקידו לאפשר מעבר תקין של המסר העיצבי. במלים אחרות, נוכחותו במוח מאפשרת תקשורת תקינה במוח בעת ביצוע מטלות שונות. עם העליה בגיל יורדת כמות הפוספטידיל-סרין במוח ומניחים שהתמעטותו גורמת לירידה בזכרון וביכולות מנטליות. במחקרים רבים נמצא שהשלמה תזונתית של פוספטידיל-סרין הביאה לשיפור ניכר ביכולת המנטלית ובזכרון. מחסור בויטמין B6 הוא בעיה אופיינית אצל אנשים מעל לגיל 65. במחקר שנערך נמצא שהשלמת המחסור הביאה לשיפור בביצועי הזכרון. השלמה תזונתית של ויטמין B12 הביאה לשיפור ביכולות המנטליות אצל מבוגרים שסבלו ממחסור בויטמין זה. השלמה תזונתית של אנטיאוקסידנטים (ויטמין C וויטמין E) קשורה לתיפקוד תפיסתי טוב יותר ולהקטנת הסיכון לשיטיון (סניליות).


במחקרים רבים נמצא, שמתן צמח המרפא גינקו בילובה הוא בטוח ויעיל לירידה בזכרון וביכולת המנטלית. גינקו בילובה משפר את זרימת הדם בכלי דם קטנים ובכך, כנראה, משפר את זרימת הדם במוח המועילה לשיפור הזכרון. גינסנג הוא צמח מרפא המקובל כמעניק חיוניות וממריץ את הפעילות הגופנית, הנפשית והשיכלית. שילוב של גינסנג עם גינקו בילובה עשוי לשפר באופן ניכר בעיות של ירידה בזכרון הקשורה בגיל.


לכתבה המלאה


באדיבות אתר Take-Care, בעיות בריאות ופתרונות בריאות

הוסף תגובה


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in C:\Websites\www.tips4u.co.il\wp-content\themes\tips4u\single.php on line 498