ירין שחף: איך תדעי איזה איפור מתאים לך אישית?

ירין שחף: איך תדעי איזה איפור מתאים לך אישית?

שגרת האיפור של רוב הנשים מסתכמת ב: מייק אפ, סומק, מסקרה ושפתון. לעיתים גם זה לפעמים מרגיש מוגזם וכל זה מבלי לדעת באמת מה מחמיא לך באופן אישי. ירין שחף, מורה ומנהל בית הספר למקצועות האיפור הסטיילינג והתסרוקות, עם כמה הסברים וטכניקות שהמאפרים המקצועיים משתמשים בהם ובעזרתם ניתן לשדרג  פלאים את מראה הפנים. רוצות לעשות זאת נכון? אמרי לנו אילו פנים יש לך, ונאמר לך איך להתאפר?

ירין שחף: “כולן רוצות לדעת להתאפר באופן שהכי יחמיא ויתאים. להסתיר ולהדגיש את מה שצריך, ליצור מראה טבעי יחסית  ובמילים אחרות: “לא התאמצתי להיראות יפה”. הדרך הנכונה להגיע לתוצאה טובה היא להשוות לפנים איזון והרמוניה. ממש כמו בציור ופיסול.  אור וצל הם שם המשחק  בעגה המקצועית  הטכניקה נקראת :”איפור מורפולוגי”. לפני הכל, עליך להכיר בנתונים הטבעיים שלך  ולהגדיר את מבנה הפנים. הדרך הקלה לעשות זאת היא להביט במראה (ללא איפור) ולנסות לאבחן לאיזה סוג קבוצת פנים את שייכת?”

 

שלוש ארבע לעבודה:

ירין שחף: “חוק יסוד מס’ 1 באיפור הוא לדעת איך להתאים את האיפור למבנה הפנים האישי ולגוון העור. בין אם יש לך מראה פנים

עגלגל, ביצתי או משולש יש להתאים את סגנון האיפור כדי למקסם את  המראה הטבעי.

מבנה פנים אובאלי (לב/מבנה ביצה) – נחשב לאידאלי, מאחר ויש איזון, סימטריה, פרופורציה והרמוניה בין מרכיביו: עצמות לחיים גבוהות וקו לסת מחוטב. תווי פנים מסוג זה מאפשרים מגוון רחב של סגנונות איפור.

מבנה פנים עגלגל – מאופיין בפנים מלאות ועגולות.  יש לחטב ולהדגיש עצמות לחיים גבוהות ולהכהות את קו לסת בשונה מגוון העור הפנים.

מבנה פנים מוארך – דורש הדגשת תפוחי הלחיים בגוונים רכים של ורוד או כתום כשי שיעניקו נפח למראה מעוגל בריא וחיוני.

מבנה משולש –  (מצח רחב וסנטר מחודד) דורש למתן  את עצמות הלחיים  וקו הלסת המחודד בעזרת שימוש בטכניקות טשטוש של אור והצללה.”

הוסף תגובה