כדי להקים גן שיצרוך מינימום ממשאבי כדוה"א – התבססו על צמחיה שמתאימה לאקלים הישראלי

ההתחממות העולמית והתדלדלות מקורות האנרגיה מחייבים כל אחד מאיתנו לנקוט בצעדים על מנת לצמצם בצריכת משאבי כדור הארץ. בעת תכנון גינה או שדרוג גינה, קיימת אפשר להתבסס על צמחיה המתאימה לאקלים הארץ ישראלי ולסגנון הים תיכוני וכך להפחית את הצורך בהשקיה ותחזוקה שוטפת.

לשם כך מומלץ לשתול בגן עצי ארץ ישראל כמו אלות, אלונים, שיקמה, חרובים, ער אציל , כליל החורש, משפחת האוגים, לויקופילום, מורן החורש ואחרים. אפשר לבחור גם בזני עצים שהובאו מחו"ל והותאמו לאקלים הים תיכוני. העצים ייצרו בשבילנו חורש, אשר יצל על הבית והגן ויקל על עומס החום ולכן גם יפחיתו את הצורך בהשקייה ובמיזוג הבית בימים חמים.
בין עצי החורש אפשר לשתול שיחים ריחניים ופורחים כגון צמחי יסמין שונים, מרוות, טרכלוספרמום יסמיני, וינקה מיג'ור,  רוזמרין, אזוביון ועוד. אין לשכוח את הפקעות השונות, שמתאימות מאוד לגן הים תיכוני הטבעי כמו רקפות, כלניות, חצבים ועוד.
בפינות שונות בגן ובפרגולות נשתמש בצמחי בוגונבילאה שצבעם המרהיב ופריחתם השופעת נותנים את חותמם בגן זמן רב ואליהם אפשר לצרף מטפסים שונים כגון מיני ורדים כמו ורד בנקסי, קוקטייל ועוד שמראם טבעי ופריחתם נפלאה. שימוש בזרעים של פרחי בר שנפוץ בשנים האחרונות יכול לתת לנו פתרון לשטחים גדולים שצריך למלא.

באדיבות ואן וונדי, משתלות וונדי, עולם הגן

הוסף תגובה