מזון לאוגרים

האכלת אוגר הנה דבר פשוט ביותר, יש לתת להם כופתאות ייעודיות וזה יספק את צורכם. קיימות מספר חברות שמייצרות מזון במספר רמות לאוגר. חברת “ויטהקראפט” הגרמנית מייצרת מזון ברמת סופר פרמיום לאוגר והיא המומלצת מכולם. לחברת “פרסטיג” הבלגית שתי רמות של מזון לאוגר – ברמה רגילה וברמת פרימיום. חברות נוספות, אך פחות מוכרות הן “מאצו מאצו” הבלגית וחברת “בראונס” האמריקאית המייצרת מזון סופר פרימיום בטעם פירות במבבר גדלים. ישנה גם אריזה פשוטה של מזון.

לא מומלץ לתת לאוגר הרבה ירקות, במיוחד לא ירוקים, מחשש לשלשולים וקלקולי קיבה. כן אפשר לתת לו קצת גזר ותפוח. חשוב לזכור שירקות ופירות מושכים מזיקים ומלכלכים את הכלוב. לכן, יש לדאוג להוציא מזון שלא נאכל. ניתן לצ´פר את האוגר בחטיפים ייעודיים ולעיתים רחוקות בלחם מיובש.

אבני כרסום
לאוגר, כמו לכל המכרסמים יש צורך תמידי לכרסום מכיוון שהשיניים הקדמיות שלהם בצמיחה מתמדת. כדי למנוע צמיחת יתר של השיניים העשויה לגרור איתה גם בעיות בריאותיות צריך להוסיף לכלוב אבן גיר אותו יכרסם בהנאה וישייף עימו את השיניים. קיימים בשוק מבחר אבנים בצורות וטעמים שונים. אנו ממליצים לנסות יותר מטעם אחד עד שתמצאו את המועדף על חיית המחמד שלכם. אבן נוספת שחשובה לאוגר היא אבן מלח שמצמיאה ומעודדת אותו לשתות וכך מאזנת את כמות המלחים בגופו.

ויטמינים וחטיפים
כמו כולנו, גם האוגר שלנו אוהב להתפנק ולקבל צ´ופרים וחטיפים. החטיף הנפוץ והמוכר הוא מקלות הדבש שמגיעים במבחר טעמי פירות וירקות. קיים גם חטיף יוגורט בטעמים שונים. כל החטיפים מכילים תוספת של ויטמינים. רצוי להוסיף ויטמינים כאשר מבחינים בשינוי בהתנהגות של האוגר או בפרוותו (ברק, נשירה). תוספת הויטמינים חשובה במיוחד בזמן ההיריון ולידה של נקבת האוגר.

מאת: לירון טל

הוסף תגובה