פתרונות ליישוב משברים בזוגיות

ביום החתונה שלנו אנחנו האנשים המאושרים בעולם, והאושר הגדול שלנו מביא אותנו להתחייב בפני החצי שלנו על אהבת עולמים, על להיות אחד בשביל השנייה בבריאות ובחולי, לשמור על נאמנות ותמיד לאהוב ולדאוג. החיים שלנו דינאמיים ולעתים אנו נעמדים במבחנים שונים, בין היתר גם בתחום הזוגיות. את המבחנים האלו חלק מהזוגות לא מצליחים לצלוח מאחר והם החליטו לוותר, אך ישנו נתח לא מבוטל של זוגות שהאהבה הגדולה ביניהם היא זו שמנחה אותם ואיתה הם רוצים לנצח את הכל. כיום קיימות שיטות רבות ומגוון עשיר של טיפולים זוגיים אשר מטרתם לשקף בפניכם כי בעת שיש אהבה ורצון לשמר את הזוגיות – הכל אפשרי.

 

מבררים את הבעיה – ייעוץ זוגי

משברים בחיי הנישואים והזוגיות הינם דבר שכיח, ולמרות שנדמה לנו לעתים כי רק אנחנו אלו שנתקלים במצבים שכאלו, הרי שזו טעות. המון זוגות נתקלים במשברים בחיי הנישואין כבר בשנה הראשונה לנישואים, ולצידם יש את הזוגות שמוצאים עצמם בטיפול זוגי לאחר כעשרים שנות נישואין.

 

אנחנו לא יכולים לחזות מתי יפגוש אותנו המשבר, אך אנחנו כן יכולים להבטיח לעצמנו שנעשה הכל על מנת לפתור אותו. בטיפול זוגי אתם נפגשים עם מטפל שבחרתם וביחד מנסים לאתר את שורש הבעיה תוך ששניכם בעלי רצון משותף לפתור אותה. בטיפול שכזה אתם מקבלים משימות שונות שאותן תצטרכו ליישם עד המפגש הבא ולאט בונים את האמון אחד בשניה מחדש, נפתרים מהבעיה ובונים את האמון מחדש.

 

כשלא תמיד מצליח לנו – גישור הגירושין

שיטה נוספת ליישוב משברים היא גישור גירושין. מדובר על שיטה די שונה מהייעוץ הזוגי ולעתים ישנו בלבול בין השניים. כאשר מדובר על גישור גירושין, אתם מגיעים מתוך נקודת הנחה שלשניכם יש אינטרס משותף ליישוב הבעיה אך הינכם חלוקים בנוגע לדרך הפיתרון או התנאים בהם תיושב הבעיה. באמצעות גישור, אתם נפגשים עם גורם נייטרלי שתפקידו לסייע לכם בהליך, תוך שמציאת הפתרון היא אחריותכם ואינה נכפית עליכם.

 

בהליך הגישור יכול להחליט המגשר שהוא נפגש עם כל צד בנפרד על מנת לנסות לגשר על יותר פערים ולקבל תמונה בהירה יותר. מי שמגיע לגישור מגיע אליו ברוח טובה תוך מטרה ברורה לסיים את הסאגה הרגעית והלא נעימה. לאחר התבהרות התמונה, יציג המגשר את התמונה הכוללת על כל צדדייה תוך שהוא יציע פתרונות לבחירתכם ואתם אלו שתכריעו בהם. חלק מהאתיקה המקצועית של המגשר היא להבטיח סודיות מוחלטת לכם, כך שתוכן השיחות נשמר בדיסקרטיות מלאה.

 

למה כדאי לפתור בעיות זוגיות?

בעת שהתחתנו עם בחיר או בחירת לבנו עשינו זאת מתוך אהבה גדולה והחלטיות נחרצת כי מדובר באדם איתו נרצה לחיות עד סוף ימינו. אנו צריכים להזכיר זאת לעצמנו גם במקרה של החלטה להשאר ביחד וגם במקרה של גירושין ולזכור שכבוד הדדי הינו חיוני בעת שנרצה ליישב סכסוך או בעיה מסוימת. בעת שנחליט לפתור את הבעיה בדרך שלום ונועם, הרי שכבר פתרנו חצי ממנה.

הוסף תגובה