משככי כאבים בלידה

משככי כאבים בלידה

נשים רבות מעוניינות ללדת בבתי יולדות תוך שימוש במשככי כאבים. קיימות כמה אופציות כמו שימוש בגז צחוק או בחומר טשטוש, אך משכך הכאבים בעל האפקט הרחב ביותר הוא זריקת אפידורל .

הזרקת אפידורל לעמוד השדרה

יולדת המעוניינת בהזרקה של אפידורל צריכה לומר זאת בזמן הצירים לפני הלידה, כאשר קיימת פתיחה של 4-3 ס"מ. זאת כדי שיהיה די זמן לתת עירוי נוזלים וגם שהמרדים יגיע בהקדם, ישוחח עם היולדת ויחתים אותה על המסמך הרלוונטי. לאחר מכן המרדים יבצע את הפעולה המקצועית הזו אשר דורשת מיומנות רבה.

מזריקים את הזריקה בעת ישיבה בתנוחה המזכירה חתול או בשכיבה על צד שמאל של הגוף ואין לזוז עד תום ההזרקה, לאור העובדה שהחומר מוזרק ישירות לגב התחתון וכל תזוזה עלולה להיות מסוכנת.
ההשפעה של הזריקה חלה לאחר 20-10 דקות ועוצמת הצירים פוחתת באופן משמעותי. צינורית החומר נשארת צמודה לגב כדי לאפשר הוספת חומר, אם הלידה נמשכת זמן ארוך.
קיימות כמה תופעות לוואי לאפידורל כמו בחילות, רעד, כאבים באזור ההזרקה ובמקרים חריגים גם קוצר נשימה.

דימום אחרי לידה
בימים הראשונים לאחר הלידה, קיימת כמות גדולה של דימום, הכולל לעיתים גם קרישי דם. לאחר כמה ימים בודדים דימום אחרי לידה נחלש וזרם הדם פוחת עד שהוא נעצר לחלוטין. תקופת הדימום כולה נמשכת במקסימום כשישה שבועות.

הוסף תגובה


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in C:\Websites\www.tips4u.co.il\wp-content\themes\tips4u\single.php on line 498