ניקוי פנים

סבון פנים – סבון הפנים מגיע במרקמים שונים: מוצק, נוזלי, ג'ל, מוס ועוד. לרוב, הסבונים המוצקים מייבשים את העור יותר מהאחרים. מטרת הסבון היא ניקוי של העור מלכלוכים שונים, שאריות איפור, שומן טבעי שהעור מפריש ועוד. יש גם סבון פנים המכיל גרגרי פילינג. סבונים אלו למעשה גורמים לקילוף עדין של תאי העור המתים ולא כדאי להשתמש בהם יותר מפעמיים בשבוע בכדי לא לגרום לגירויים מיותרים בעור.

מי פנים – משלימים את תהליך הניקוי, לאחר סבון הפנים, ומרעננים את העור. מי הפנים מגיעים עם אלכוהול או ללא אלכוהול. מומלץ יותר להשתמש במי פנים נטולי אלכוהול כיוון שהאלכוהול מייבש את העור. תפקיד מי הפנים הוא בעיקר לנקות שאריות אחרונות של לכלוך ולסגור נקבוביות פתוחות. מי הפנים הם השלב האחרון בתהליך ניקוי הפנים ואחריהם שמים קרם לחות.
חלב פנים – מוצר זה אינו מומלץ לבעלות עור שמן. חלב הפנים הוא הראשון בתהליך ושימושו העיקרי הוא המסת האיפור והכנת הפנים לקראת הניקוי בסבון הפנים ובמי הפנים. השימוש המומלץ בו הוא עיסוי החומר על הפנים ושטיפה במים. אחריו כמובן משתמשים בסבון פנים, מי פנים וקרם לחות.

כיום יש תכשירים חדשים ומצויינים המתאימים לכל סוגי העור, למשל, ג'ל ניקוי פנים – להמסת האיפור – גם לעור שומני.

ניקוי פנים יש לבצע פעמיים ביום.
בבוקר: סבון פנים ואחריו מי פנים. ניתן אף לוותר על הסבון ולנקות רק במי פנים, בתנאי שבערב הקודם ניקינו את הפנים היטב.
בערב: במידה ומאופרים והעור איננו שמן – מתחילים בחלב פנים, אחריו סבון פנים, ולבסוף מי פנים. בעלות עור שמן יכולות להשתמש במגבונים להסרת איפור במקום חלב פנים ולפני הניקוי בסבון או לחילופין בג'ל ניקוי. לאחר כל ניקוי פנים חשוב ביותר להחזיר לעור את הלחויות שאבדו לו במהלך הניקוי. יש למרוח קרם לחות החל מגיל ההתבגרות.

הוסף תגובה