ניתוק קודן ברכב – מתי, למה ואיך

ניתוק קודן ברכב – מתי, למה ואיך

הקודן מותקן ברוב הכרבים בישראל, בעיקר בשל הדרישה של חברות הביטוח, למניעה של גניבות. לעומת אזעקה, אשר הינה יקרה יותר, העלות של הקודן זולה יחסית ומעניקה אבטחה יעילה במיוחד, הרבה יותר יעילה מאשר אזעקה. יחד עם זאת, פעמים רבות קורה שבעל הרכב שוכח את הקוד, או שבשל תקלה הוא לא מצליח להפעיל את הקודן בצורה נכונה. במקרה כזה, יש לפנות אל טכנאי מורשה ופעמים רבות הפתרון היחיד הוא ניתוק קודן ברכב והתקנה שלו מחדש בצורה טובה לאחר תיקון התקלה. כמובן, את הניתוק מוכרח לבצע טכנאי מורשה, בכדי שלא תאבדו את האחריות על הקודן ובכדי שהניתוק יבוצע בצורה טובה מבלי לפגוע במערכות השונות של הרכב.

מתי יש לבצע ניתוק קודן ברכב?

ישנם שני מקרים עיקריים בהם יש לבצע ניתוק קודן ברכב:

  1. מקרים בהם הקודן לא מגיב – ישנן תקלות רבות אשר יכולות לגרום לכך שהקודן לא יגיב לפעילות ובשל כך, בעל הרכב לא יכול לבצע בו כל שימוש. לכן, במקרים כאלו יש לנתק את הקודן ולתקן אותו, או להתקין קודן חדש במקומו. פעמים רבות בעל הרכב יבקש רק לנתק את הקודן בכדי שיוכל לבצע שימוש מיידי ברכב, ואת התיקון וההתקנה מחדש יבצע מאוחר יותר.
  2. מקרים בהם יש להחליף את לוח המקשים של הקודן – החלפה של לוח המקשים של הקודן מבוצעת כאשר הכפתורים מתבלים או תקולים ולא מאפשרים הזנה תקינה של קוד הנעילה, בכדי לבצע את ההחלפה של לוח המקשים, אין מנוס מלנתק את הקודן מהרכב.

לנתק או לתקן?

לא תמיד האפשרות היחידה היא ניתוק קודן ברכב. פעמים רבות חשמלאי רכב מוסמך יוכל לבצע את התיקון כאשר הקודן עדיין מחובר. יחד עם זאת, בזמן שבו הוא מבצע את התיקון לא יהיה ניתן לעשות שימוש ברכב ולכן, אם אתם זקוקים לרכב באופן מיידי ולא רוצים להתעכב עד לאחר ביצוע התיקון, בקשו מהחשמלאי לנתק את הקודן ולבצע את התיקון מחוץ לרכב כך שתוכלו להשתמש בו ללא כל בעיה עד ההתקנה מחדש.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in C:\Websites\www.tips4u.co.il\wp-content\themes\tips4u\single.php on line 498