נמלים בבית

הנמלים הן אחד המזיקים הגדולים ביותר בבתים שלנו, הן יכולות להגיע למוצרי מזון שונים או להשתלט על הגינת ירק שלנו ולפגוע בצמחים.

הבעיה הכי גדולה שלנו מול נמלים זה שמאוד קשה לזהות את הקן ואם כבר זיהינו הקן יכול להיות בעומק של כמה מטרים ולהגיע למלכה (להרוג את כל הקן יכולה להיות משימה בלתי אפשרית. אז מה אנחנו עושים?

הדברת נמלים

הדברת נמלים יכולה להיות פתרון טוב, אנו נקרא למדביר נמלים מקצועי נשלם לו סכום כסף נכבד והוא יגיע על מנת לגלות איפה הקן ולהדביר אותו בעזרת חומרים כימיים מסוכנים. כמובן שחלקנו יעדיף לנסות להשתמש בשיטות טבעיות יותר, לשפוך מים חמים לקן (אני עדיין לא מבין את ההבדל ואם לנמלים יש מערכת עצבית והן מרגישות כאב אני ממש לא רואה את ההבדל בין זה לבין רעל), להשתמש בחומרים טבעיים כמו ציפורן או קינמון על מנת לנסות להדביר \ להרחיק אותן. אך מכל השיטות האלה הכי עמידה היא הדברה כימית של נמלים ולא שום דבר אחר שיכולה לפגוע גם בבעלי חיים אחרים ואפילו חיות המחמד שלכם.

הדברת נמלים ספציפית וממוקדת

במידה ונרצה לעשות הדברת נמלים ממוקדות נוכל להשתמש בפיתיון לנמלים. פיתיון לנמלים יכול להגיע במזרק עם החומר מוכן בתוכו ורק נצטרך לשים חומר באיזור שראינו את הנמלים. הן יקחו את הפיתיון לתוך הקן ובכך יהרגו את כל הקן. אך למוצר הזה ישנו חסרון אחד בולט, החומר שנפזר יהיה גלוי גם לבעלי חיים אחרים וגם לילדים קטנים. אז מה הפתרון הכי טוב היום בשוק? ישנם תחנות האכלה לנמלים, תחנות אלה עם חורי כניסה קטנים שבעלי חיים וילדים לא יוכלו להיכנס אליהם ומכילים את הפיתיון ג’ל נגד נמלים. ככה נוכל לשים את תחנת האכלה במקום מסויים והיא תפגע אך ורק בנמלים.

הוסף תגובה