נעליים יצוגיות לגבר

ישנם יותר סוגי נעליים מכפי שניתן לתאר כאן. לכן, נדבר על הכללים הבסיסיים:

1.      צבע– כמובן ששחור הוא הצבע הבסיסי. ישנם מעט אמיצים שבוחרים בחום כהה, ואפילו פחות שבוחרים בחום בהיר. בעוד ששחור צבע סלחני לסוגי עור שונים, אל תעזו לנעול נעליים חומות מלבד אלו העשויות מעור מבריק וקשיח.

2.      סולייה– הגבר הישראלי אוהב נוחות, לכן בד”כ ינעל נעליים עם סוליות עבות, מגומי מוקצף. זה די מכוער, למרות שמאוד נוח. עם זאת, ישנם מספר יצרני נעליים שמייצרים נעליים עם סוליות עור (או חומר דמוי עור) דקות, שהן גם נוחות. המשוואה של נוחות שווה כיעור לא תמיד נכונה. יצרן מצוין בתחום הזה הוא נעלי XS, דגם העלית של שביניון (שניתן למצוא בחנויות שביניון וחנויות רשת SHE’S)

3.      ה-TIP (החלק הקדמי של הנעל, היכן שיושבות אצבעות הרגליים)- כמובן שכאן הסיומת של הנעל נעה בין דגמים מרובעים, עגולים ברמות שונות ועד למחודדים שפיצים (הידועים 4גם כקוטלי ג’וקים…). בלבוש עסקי, הקפידו ככל האפשר על סיומת נעל “עדינה”, כלומר, עגולה אובלית, לא שפיצית מדי ולא מרובעת מדי.

4.   הדוגמה (PATTERN)- אם אינכם מבינים או הרפתקנים, הימנעו מצורות ודוגמאות שונות על העור של הנעל. פשטות היא מילת המפתח.

5.     גימור העור– יש וריאציות שונות של גימורי עור, ממט ועד למבריק מאוד. אם אתם רוצים ללכת על בטוח, לכו על מראה יותר מט. מה שבטוח הוא שגימור סופר מבריק (הידוע גם בכינויו “עור נאצי”) הוא בעייתי מאוד לרובכם. תיזהרו.

6.      גרביים– אמנם אלו חוקי הנעליים, אך אנחנו חייבות להזכיר גם את הגרביים. ראשית, הגרביים צריכות להגיע עד לגובה בו אם תשבו, לא יראו את עורכם מבצבץ … לגבי הצבע, תמיד צבע הגרביים יותאם לצבע הנעל או המכנס. התאמה לחולצה או לעניבה היא אפשרית, אך מסוכנת ומתאימה למתקדמים בלבד.

7 .     הכי הכי הכי חשוב!!!!- לא משנה איזו נעל בחרתם, תקפידו תמיד לצחצח! הגבר הישראלי לוקה מאוד בנושא הזה. ישנם היום מבריקים ומצחצחים זולים וטובים. כל נעל, גם כזאת שעברה כמה קילומטרים בחייה, תיראה הרבה יותר טוב אחרי כשאתם נפגשים עם אנשי עסקים מחו”ל, הישמרו- הם תמיד יסתכלו לכם על הנעליים ואם לא תצחצחו, הם יסיקו שאתם רשלנים, לא משנה כיצד תיראה החליפה והעניבה שלכם.

הוסף תגובה