ספריי לשיער

ספריי לשיער הוא אחד מתכשירי הטיפוח ועיצוב התסרוקות הנפוצים ביותר. לספריי שתי מטרות עיקריות – קיבוע תסרוקת מסוימת שמחמיאה לנו במיוחד, או יצירת מראה מבריק ומלא לשיער. בהתאם למטרה יש לבחור את הספריי המתאים, כשהתרסיסים הקשים מתאימים לקיבוע השערות ואילו התרסיסים השומניים מבטיחים מראה מלא ברק.

ממה מייצרים ספריי לשיער?

ספריי עבור שיער הוא כאמור מוצר פופולרי מאוד עוד מאז אמצע המאה הקודמת, כשהמין האנושי פיתח את היכולת ליצור תרסיסים ומיכלים שבהם יישמרו אותם תרסיסים.

מיכל ספריי לשיער מכיל ראשית כל את אותם חומרים שמעניקים לשערות שלנו את המראה הרצוי מבחינתנו. חומרים אלה הם פולימרים תעשייתיים, פשוטים למדי, אשר מורכבים מקופולימרים של פוליוויניל אצטטי ופוליוויניל פירולידון. אל אותם פולימרים שלמעשה מדביקים את השערות בצורה המחמיאה ביותר מוסיפים חומרים שמטרתם הפיכת הקופולימרים לתמיסה, כך שניתן יהיה לרסס אותה בנוחות ובקלות על השיער. דוגמה לחומר שכזה הוא אתנול (אלכוהול פשוט).

הסוגים השונים של תרסיסי השיער

חברות הקוסמטיקה הגדולות מייצרות מגוון רחב של תרסיסי שיער, כשבין המותגים הבולטים כדאי להכיר את שוורצקופף, לוריאל, Wella וכן HEDCO.

המגוון הרחב מאפשר לכל אחד ואחת למצוא את הספריי האופטימלי עבור השערות שלו ובהתאם למראה המבוקש. ישנם תרסיסים על בסיס שמן, תרסיסים על בסיס קונדישנר, ספריי על בסיס מלח וגם ספריי לשיער על בסיס מים, ישנם תרסיסים המותאמים במיוחד לשערות עם קצוות מפוצלים, תרסיסים המיועדים לשיער עדין ולצידם ספריי שמתאים לשערות עבות, ועוד ועוד אפשרויות.

איך להשתמש בספריי בצורה הטובה ביותר?

היתרונות המשמעותיים ביותר של הספריי עבור השיער הם נוחות השימוש והעובדה שהאימפקט שלו הוא מידי. יש לרסס את הספריי על השיער כשהוא יבש, ממרחק של כ-30 ס”מ (אלא אם כן על התרסיס מצוין אחרת. ישנם למשל תרסיסים שכדאי דווקא להתיז קרוב לקרקפת), ולעסות מעט את השערות באמצעות האצבעות כך שהחומר הפעיל יגיע לכל שערה ושערה.

בכל מקרה תוך זמן קצר מאוד השיער מקבל את המראה האולטימטיבי, בדיוק כמו אחרי ביקור אצל מעצב שיער והשקעה של שעות – כך שאין פלא שמדובר במוצר כה פופולרי.

הוסף תגובה