עצות לזוגיות מוצלחת

  1. יש ביניכם קונפליקטים, חילוקי דעות? תעשו מלימון לימונדה! התייחסו אליהם כהזדמנות פז לרפוי וצמיחה הדדית. אתם המראה אחד לשני.

  1. תפסיקו להאשים ולבקר אחד את השני. זה רק מרעיל את הקשר! האשמתם את בן הזוג כי לא מילא עבורכם צורך מסוים – תגידו לו מפורשות!  בן הזוג לא יכול לנחש מה אתם רוצים. הוא לא האימא שלכם  שידעה לקרוא אתכם כשבכיתם בינקות.

  1. תפסיקו לקטר ולהאשים את כל העולם ובן הזוג  על העוול שנגרם לך. קחו אחריות על אושר שלך. בן הזוג רוצה להרגיש שיש " גבר גבר " בבית ( או "אישה אישה") האשמה הדדית היא בריחה מלקחת אחריות. זה במקום להתמודד עם התסכולים שלכם. אל תעבירו אותם לבן הזוג. תתמודדו! תתבוננו פנימה ותחשבו מה אתם יכולים לעשות למען עצמכם  כדי להיות יותר מאושרים.

  1. תתחייבו כלפי הקשר. בן הזוג שלכם הוא לא אויב שלכם. הוא אוהב אתכם. מחויבות תגן עליכם   בתקופות של משברים. תלו שלט וירטואלי על המקרר " אהבה" ותביטו עליו בכל הזדמנות אפשרית.

  1. אתם כועסים? בטאו את הכעס בצורה אסרטיבית  ונעימה.  אל תתקיפו, אל תתנהגו בגסות ואל תעליבו את בן הזוג. זה פוגע, משפיל ולא נעים. זה יוצר אווירה של מלחמה. המתקיף מרגיש שולט ובן הזוג נשלט  וחסר אונים . תנסו להיות במקומו  – איך זה ירגיש לכם?

  1. תקשיבו לבן הזוג. גלו סבלנות. תנסו להבין ולמלא את הצרכים שלו מתוך אהבה, הבנה ואמפטיה. תנסו להכיל אותו ולהבין שגם לו יש פצעי ילדות שעליו לרפא. בסופו של דבר התוצאה תשתלם לשני הצדדים: צמיחה ורפוי הדדי.

  1. תחמיאו לבן הזוג. הביעו את הערכתכם על מסירותו ותרומתו לקשר. אמרו לו כמה הוא מקסים ושאתם מאד מעריכים מה שהוא עושה למענכם. שום דבר לא מובן מאליו. שתפו אותו במה שעבר עליכם במשך היום. תנו לו כתף,  מילה טובה ותרגישו איך ייפתחו לכם שערי שמיים.

  1. מצאו זמן לבלות ביחד. תצחקו, תשתוללו. תכניסו הומור ובדיחות לזוגיות. לכו לרקוד, הצגות וביקורים אצל חברים.  תהיו קשובים למשאלות של בן הזוג ומלאו אותם. הפתיעו אותו במחוות קטנות שעושות טוב לנשמה. הברכה והתודה יגיעו עם ריבית דריבית. שווה לכם!

9.     תתחבקו, תתנשקו בכל הזדמנות.  בבוקר בלכתכם לעבודה, בחזרה  ובשכבכם לישון. שלחו לו אס.אם.אס או סתם צלצלו להגיד כמה אתם אוהבים אותו.  כשאתם חולפים על פניו בסלון, פינת אוכל-   תנו חיבוק, נשיקה…  אוהההה כמה שזה יהיה שווה לכם אחר  כךJ

הוסף תגובה