פיקדון מובנה – יאן קליימן

פיקדון מובנה – יאן קליימן

מכשיר השקעה חדש יחסית הוא פיקדון המובנה ,הרקע לצמיחתו של פיקדון זה הוא ירידת הריבית והתשואות הנמוכות שניתן לקבל באפיקים הסולידיים .

הפיקדון המובנה הוא פיקדון המבטיח את קרן הפיקדון בסוף תקופה ,אבל לא את התשואה .כלומר ,טוען יאן קליימן ,הסיכון הוא לא רק שלא קיבלת תשואה כי אם גם הפסדת את התשואה הבטוחה שהיית יכול לקבל בבנק מהצמדה לאפיק השקלי או כל אפיק אחר שכן הניב באותה תקופה .

לעומת זאת אם הצמדת את הכסף לפיקדון מוצלח ,תוכל לגזור קופון יפה שיעלה על השקעה סולידית מוכרת .

קיימים הרבה פיקדונות כאלה המוצמדים לבורסות השונות ,למבחר מטבעות ,לסלי מטבע ,לממדים ,וכו״.

נקודה נוספת שיש לדעת אליה ,מציין יאן קליימן ,כאשר באים להפקיד בפיקדונות אלה היא שהכסף הסגור בפיקדונות הנ״ל סגור לשנה ויותר ולא ניתן להשתמש בו ,לעומת השקעות אחרות שניתן לפרוע בכל עת .

שוק הפיקדונות המובנים הוא רחב ומגוון ולמרות שהוא נראה תמים ,מדובר במכשיר השקעה מתוחכם וקיימים פיקדונות מובנים כאלה שדורשים ידע כלכלי רחב על מנת להבין את הסיכויים והסיכונים שלהם .

כאשר אתה ניגש לברר על אפשרות השקעה בפיקדון שכזה ,טוען יאן קליימן ,או כאשר פקיד הבנק מציע לך להשקיע באחד כזה ,עליך לבקש ממנו לספק לך שקיפות ובהירות של המשמעות של ההשקעה בפיקדון המוצע.

מומלץ שלא תשקיע עד שלא תבין ב-100 אחוז מה אתה עושה .

כעיקרון ,אומר יאן קליימן ,יש סיכוי שסיכון במכשיר זה כאשר הסיכון הוא תמיד מסתכם בהעדר תשואה על הכסף .

הוסף תגובה


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in C:\Websites\www.tips4u.co.il\wp-content\themes\tips4u\single.php on line 498