קמינים

אז איך בוחרים אח קמין לבית? לפניכם מספר טיפים מועילים לפני שאתם בוחרים את הקמין הראשון שלכם.
1. אח קמין הוא מוצר לשנים רבות ולכן יש לתכנן היטבל את רכישתו. לא ישר לרוץ ולקנות את הראשון שראיתם.

2. קבעו לכם מסגרת תקציב. קחו בחשבון לא רק את עלות הקניה אלא גם את עלות האחזקה ועלות ההתקנה ועלות השינויים בבית על מנת להתקין אביזר זה.

3. זכרו כי יש שלוש שיטות הסקה עיקריות באח קמין והן: הסקה בעץ, הסקה בנפט וכמובן בגז.

4. קמינים המוסקים בעץ הם החסכוניים ביותר ומידת החום שהם מפיצים היא הגבוהה ביותר. אבל אם אתם קנאים לעצים לא הייתי ממליץ. למי שבכל זאת מעדיף קמין עץ עליו לדעת שבדרך כלל בולי העץ להסקה הם מעצי הדר והם יקנו אווירה ביתית אירופאית נוסטלגית לבית, אפילו תזכו להנות מריח האש ורחשי להבות מתנפצות.
החסרונות של קמין עץ הם הבערה איטית ולכלוך מרובה עקב האפר שהם יוצרים.
אך בעזרת סט לקמין תוכלו לתחזק אותו כראוי.

5. קמין נפט דורש התקנת מכל נפט ואספקת נפט. הנפט בימינו יקר אך מספיק זמן ממושך בהרבה מהעצים. בקמין נפט הבערה תיהיה תמיד סגורה מאחורי זכוכית מחוסמת.

6. קמין גז עולה על כולם בכך שניתן לחבר אותו למערכות גז קיימות של הבית או של הבניין. קמין גז הוא קמין ששומר על הניקיון וההתקנה שלו קלילה וגמישה. ישנם גם אח קמין שפועל על גז אשר מופעל על ידי שלט רחוק. המשוכללים ביותר מאפשרים גם הפעלה קולית דרך אינטרקום פנים ביתי ויש הגדילו לעשות גם על ידי התקשרות בסלולר לפני שמגיעים הביתה, כך תדאגו לבית חמים ונעים בלילות החורף הקרים. החסרון הוא כי מחיר הגז יקר יחסית ומבחינה בטיחותית עדיפה ארובה כפולה למניעת דליפות.

הוסף תגובה