תזונה הקוקטייל

האכלת הקוקטייל הנה דבר פשוט ביותר ומכילה בדומה לשאר הציפורים בעיקר מבחר סוגי זרעים . קיימות כמה חברות שמייצרות מזון במספר רמות לקוקטייל. חברת ויטהקראפט הגרמנית מייצרת מזון ברמת סופר פרמיום לקוקטייל והיא המומלצת מכולם. חברת פרסטיג הבלגית לה שתי רמות של מזון לקוקטייל, ברמה רגילה וברמת פרימיום. ומזון כופתיות נוטריברד שבעצם מכיל את כל המרכיבים החיוניים לקוקטייל בכל כופתאה. ישנו גם מזון פשוט באריזה מקומית.

לא מומלץ לתת לקוקטייל ירקות במיוחד לא ירוקים מחשש לשלשולים וקלקולי קיבה, בנוסף ירקות ופירות מושכים ברחשים ומלכלכים את הכלוב. ניתן לצ´פר את הקוקטייל בחטיפים יעודיים ותוספי מזון ראו בהמשך.

אבני שיוף

לקוקטייל כמו לכל הציפורים יש צורך תמידי לשייף את המקור שלו, שבדומה לציפורניים גדל ללא הפסקה. כדי למנוע צמיחת יתר של המקור שעשויה לגרור איתה בעיות בריאותיות שונות, צריך להוסיף לכלוב אבן גיר/עצם דיונון איתו ישייף התוכון את המקור. קיימים בשוק מבחר אבנים בצורות וטעמים שונים. אנו ממליצים לנסות מבחר טעמים עד שתמצאו את המועדף על חיית המחמד שלכם.

ויטמינים וחטיפים
כמו כולנו גם התוכון שלנו אוהב להתפנק ולקבל צ´ופרים וחטיפים. החטיף הנפוץ והמוכר הוא מקלות דבש שמגיעים במבחר טעמים.כל החטיפים מכילים תוספת של ויטמינים אבל אם רואים שינוי בהתנהגות של התוכון או במראה הנוצות (ברק, צבע, נשירה)מומלץ להוסיף לתזונתו ויטמינים. תוספת ויטמינים חשובה במיוחד בזמן הדגירה והאכלת הגוזלים החדשים המצטרפים למשפחה.

הוסף תגובה