נחש בחלום

נחש הוא די נפוץ בחלומות והרבה תוהים בקשר לפירושו. בלבול גדול נעשה כאשר מנסים לפרש את הסמל על פי משמעותו בחיי הערות. שימו לב, פירושי הסמלים בחלום אינם זהים לפירושם במציאות. חיי הלילה שונים מחיי הערות, לא מבחינת התכנים, אלא מבחינת השפה. התרגום של הסמלים המופיעים בחלום, אינו אותו תרגום שאנו מכירים מחיי הערות. אם הנחש מסמל במקורות שונים, את נושא הבריאות, אז בחלום הוא לא מבטא זאת. לנפש שפה משלה. אם תתחברו לנפש שלכם, למה שמתחולל בתוככם, תוכלו לתרגם את הסמלים.

מתוך מחקר מעמיק ובחינת חלומות רבים, הגעתי אל פירושו של הנחש. הנחש עומד חוצץ במערכות יחסים. כאשר מופיע נחש בחלום, יש לברר מה קורה במערכות היחסים בחייו של החולם. לעיתים ניתן על פי רמזים בחלום, להבין באיזו מערכת יחסים מדובר. למשל, אם בן הזוג של החולם מופיע בחלום, ניתן לברר בקשר למערכת היחסים עם בן הזוג. לעיתים בן הזוג לא מופיע אך מופיעים רמזים אחרים המצביעים עליו. הנחש יכול להביע קושי, פחד, ריחוק, קונפליקט במערכת יחסים מסוימת (עם הבעל, החבר, החברה, אחד ההורים, האח, הבוס, המורה וכדומה).

דוגמה לחלום:

עברנו דירה לפני שבועיים וקצת. קיימת בעיה כספית. חלמתי שאני ובתי בת השלוש וחצי, מסתכלות על נחש קטן בצבע לבן, ורוד ואז אני אומרת לבתי: תראי איזה נחש חמוד וקטן איזה יפה. הוא לא נגע בנו, הוא פשוט עמד במקום, לא זכור לי שהוא זז בכלל, וכך נגמר לו החלום המוזר הזה. אומרים שנחש זה פרנסה, והעיקר שהוא לא מכיש אותנו, בגלל זה סיפרתי לך את הקושי בפרנסה.

עניין הפרנסה, זהו עוד פירוש שמייחסים לנחש, וזה לא נכון לגבי החלומות. הדמות המופיעה בחלום, היא הבת שלה. זאת אומרת שהנחש חוצץ ביניהן. מה זה אומר? לחולמת יש קושי כספי. היא רוצה להעניק לבתה יותר, אך אינה יכולה. מצד שני, היא רוצה להעניק ביטחון לבת, היא לא רוצה שהבת תרגיש בחוסר שלה ובבעיות הכספיות שלה. כך בחלום, היא מציגה בפני הבת את הנחש כחמוד ולא מזיק. היא מנסה להקנות לבתה ביטחון בעולם לא בטוח, שיש בו "נחשים". גם צבעי הנחש הם צבעים אופטימיים, אך מדובר עדיין בנחש. לחולמת יש קונפליקט בין הרצון להעניק לבתה, לבין הקושי הכלכלי שלה, וזה יוצר כמו מחסום בקשר ביניהן, כמו נחש שמפריע בקשר.

הוסף תגובה

כדי להוסיף תגובה עליך להיות גולש רשום באתר

   

תגובות

  • זהר | 24/09/2011 09:29

    התגובה היא לכרמית ,

    קראתי את שכתבת כל הכבוד ותודה רבה

    אני קוראת על חלומות כבר הרבה שנים ואני מסכימה איתך בהחלט

  • כרמית | 23/06/2011 17:01

    כמה שטויות אפשר לדבר???? כל העולם מגלה דברים היום, שהיו כתובים מלפני אלפי שנים בגמרא. אז כל שאלה שיש, פונים לספרי הקודש. בעניין פירושי חלומות,... קרא עוד