תעסוקת ילדים לימי החורף: הכנת רעשנים.

הכנת רעשנים.

ציוד: 4 גביעי לבן, סרט הדבקה, גרגרי שעועית/ עדשים / אפונה או חומוס יבשים, סרטים צבעוניים, מדבקות צבעוניות או נייר צבעוני, נייר כסף וכו'.
כפי שהבטחנו לסבתא ולנכדה, אנחנו מוסיפים עוד רעיונות להכנת כלי נגינה, עד שנצליח ליצור תזמורת שלמה – ואוי לאוזניים שכך שומעות…
לאחר שאתם אוכלים את הלבן של ארוחת הערב, אל תשליכו את הגביע. תשקיעו עוד מאמץ קטן ושטפו אותו. אספו כך עוד שלושה גביעים. אגב, אם אתם נוהגים לאכול שמנת , הגביע יתקבל באותה צורה – הקלוריות לא ישנו כאן…
כשהנכדה מגיעה, הציעו לה להכין רעשנים לתזמורת תוצרת בית. הנכדה צריכה לשים בשני גביעים כשתי כפות של גרגרים יבשים. אם הגביעים שקופים, אפשר לשים תערובת של כמה סוגי גרגרים, בשביל הצבעוניות הנשקפת.
כעת הנכדה צריכה להצמיד מעל כל גביע עם גרגרים, גביע נוסף, ריק, כך שהפתח של הגביע הריק הוא מול הפתח של הגביע המלא. יש להתאים את הפתחים ב-ד-י-ו-ק והנכדה תדביק סביב בסרט הדבקה היטב (אולי הנכדה תזדקק לעזרה בשלב הזה).
כעת הגיע שלב הקישוט: הנכדה יכולה להדביק נצנצים, מדבקות צבעוניות או לעטוף את כל "היצירה" בנייר כסף, בנייר צבעוני או בסרטים צבעוניים.
הנה יש לנכדה כעת זוג רעשנים צבעוניים ומקסימים!
בדיוק באותה צורה ניתן להכין רעשנים מבקבוקי שתייה קלה. במקרה של בקבוק, הנכדה צריכה לכל רעשן רק בקבוק ריק אחד, עם פקק תואם, כשצוואר הבקבוק – שבדרך כלל מקבל קונוטציה שלילית – יהיה הפעם דווקא גורם חיובי: הוא ישמש לנכדה כידית אחיזה וניעור.
לרעיונות נוספים, בכיוונים אחרים, גלשו לאתר:
מעניין את הסבתא

הוסף תגובה

כדי להוסיף תגובה עליך להיות גולש רשום באתר

   
עדיין לא התפרסמו תגובות.