הקצה לך שעה בשבוע לפגישה עם הלקוח הכי חשוב שלך – אתה!

עשרה רעיונות שיעזרו לך לעבוד חכם יותר – ולא קשה יותר.


1)תכנן – הקצה לך שעה בשבוע לפגישה עם הלקוח הכי חשוב שלך – עם עצמך! הקדש את השעה באמת לתכנון ואל תיתן לשוטף לשטוף אותך…


2)אל תנהל "מול הראי" – לא מעט מנהלים אומרים שבבוקר, מול המראה בזמן הגילוח, הם מקיימים את ישיבת ההנהלה האמיתית… בנה לך צוות, העזר באנשי מקצוע חיצוניים, ובטובים ביותר.


3)קח פסק זמן! אינך יכול לקבל החלטות שקולות ונכונות ולראות דברים בפרספקטיבה נכונה כשאתה עובד ברציפות 6 ימים בשבוע, 10, 12, 13 שעות ביום. פסקי הזמן יתרמו לאפקטיביות שלך.


4)טפל בעצמך! אתה דואג לעסק, לעובדים, לספקים, למשפחה, לחברים, להורים שבגרו "ולכל העולם ואשתו"… האם אתה זוכר לטפל גם בעצמך? מנוחה, אכילה נכונה, ספורט, העשרה עצמית – אינם בזבוז זמן! איזון בחייך יתרום להיותך מנהל אפקטיבי יותר


5)ראה בצוות הניהולי שלך שותפים עיסקיים – הצלחת מנהליך ועובדיך היא הצלחתך. התייחס אליהם כשותפים לדרך. זכור: "עבודת צוות" זה הקסם המאפשר לאנשים רגילים להגיע לתוצאות בלתי רגילות.


6)הקדש יותר זמן למצליחים – הקדש יותר זמן דווקא לעובדים היותר מצליחים. הזמן שתשקיע במצטיינים,יביא לתוצאות האפקטיביות ביותר. זמנך מוגבל ואם תשקיע אותו בעובדים הבינוניים – תקטן יכולתך להקדיש למצטיינים.


7)יושרה – שמירה על אתיקה, יושר ושקיפות יובילו באופן בלתי נמנע לאפקטיביות. וכמאמר הפתגם העממי "כשאתה הולך בדרך הישר, אינך יכול ללכת לאיבוד" (ובעיקר לא לאבד את עצמך בדרך…).


8)המשך להתפתח וללמוד תמיד – קרא ספרות מקצועית, השתתף בכנסים, המשך ללמוד. "כשאתה מפסיק ללמוד, אתה זקן. וזה לא משנה אם אתה בן 20 או בן 80!" (הנרי פורד).


9)תן דוגמא אישית – הצוות שלך ומנהליך וכפיפיך, כמו כל הסובבים אותך, בוחנים את התנהגותך ומעשיך הרבה יותר מאשר את דבריך. זכור כי אתה משמש מודל לחיקוי הן במודע והן בלא-מודע שלהם.


10)התחל עכשיו! וכעת בחר טיפ אחד, רק אחד שהיית רוצה לאמץ, יישם אותו והתחל להרוויח.


מאת איתן ראובני, "ניהול אפקטיבי בע"מ"


באדיבות Allmarketing, פורטל השיווק הישראלי

הוסף תגובה

כדי להוסיף תגובה עליך להיות גולש רשום באתר

   
עדיין לא התפרסמו תגובות.