בבתים עם גינה, מרפסת או גג, כדאי להקצות שטח מיוחד לילדים

בבתים עם גינה, מרפסת או גג, כדאי להקצות שטח מיוחד לילדים. גם בתוך דירת המגורים אפשר לייחד למטרה זו אדנית על אדן חלון מואר. כמה טיפים:


1)שימו לב לתת לכל אחד מהילדים את הפינה שלו.


2)שמרו שהפינה תהיה קטנה, כך סיכויי ההצלחה יגדלו.


3)רצוי למקם את פינת הגינון במקום שלא מקבל שמש קופחת, כי אז יהיה קשה לעבוד בה. צריך לדאוג שהאדמה תהיה מטויבת, כך שנתוני הפתיחה יהיו טובים ויגדילו סיכויי ההצלחה.


4)אפשר להסתפק בכלי עבודה פשוטים מפלסטיק, אך למי שיש אפשרות מוטב להצטייד בכלים מקצועיים יותר שניתן לרכוש במשתלות.


5)דאגו לעבור עם הילדים את כל השלבים, משלב הזרע ועד שלב הקטיף. ההשקיה של הזרעים, הנביטה ואחר כך הטיפול והדישון של השתיל הצעיר זו ראשיתה של תרבות גננית שנותנת את הבסיס להצלחה.


6)כדאי לייעץ לילדים כיצד לטפל בגינה, אך לעשות זאת במידה ובתבונה בלי לעצבן אותם או להגיע למצב שאתם עושים את כל העבודה. עבודות גינון יכולות להיות לעתים קשות ואנחנו צריכים לחשוב איפה נוכל לעזור ולהקל על הילדים. צריך להיות ערניים למחלות ומזיקים ולטפל בהם בזמן.


7)הילדים לא חייבים לדעת על כל פעילות שאתם ביצעתם להצלת הצמחים. זכרו, החלק החשוב הוא הבעלות של הילדים על הצמח. כאשר קרובי משפחה או אורחים באים לבקר כדאי לקחת אותם לסיבוב בגינה ולציין את הפינה או העציץ שהילד מגדל.


8)כדאי לבחור בצמחים שעונת הגידול שלהם קצרה והקטיף או האסיף שלהם כייפים, ולכן מוטב שהמחזור הראשון יהיה של ירקות או צמחי תבלין שניתן להכין מהם סעודה משפחתית:


צנון – עונת הזריעה בחורף. תוצאות מהירות אחרי 20-30 יום.


כובע נזיר – עונת זריעה סתיו חורף. הפריחה לאחר כ-40 יום. הצמח מעדיף חצי צל.


גזר – הזרעים יכולים להיזרע ישר לאדמה. הזריעה בחורף. האדמה צריכה להיות נקיה מאבנים על מנת שהגזר יוכל לצמוח למטה.


חסה – החסה יכולה להתפתח גם בתוך הבית במקום שטוף אור. החסה היא גידול מהיר, משך הגידול 30-40 יום. את החסה ניתן לגדל כל השנה.


חמניה – תצליח רק בחוץ במקום שטוף שמש. עונת זריעה באביב. הצמח גדול ודורש הרבה מקום. הנביטה תוך שבוע. אחרי חודש השתיל יגיע למטר ואחרי שמונה שבועות הצמח יפרח עם הרבה גרעינים בפנים. הפרח יתייבש לאט ובתוכו הגרעינים זכרו לשמור קצת לשנה הבאה.


באדיבות האגרונום שוני ענדא, משתלת הסוכה – בית ירוק בכפר אז"ר

הוסף תגובה

כדי להוסיף תגובה עליך להיות גולש רשום באתר

   
עדיין לא התפרסמו תגובות.