טיסה בהריון

נשים רבות מתלבטות האם מותר להן לטוס בזמן הריון. ויכוח זה מתנהל בין מומחים רבים וכן בקרב נשים בהריון (ולא מעט אימהות שלהן אשר דואגות לשלומן).  לפי שנסביר מתי מותר לנסוע, לאן וכיצד רצוי להתכונן לכך, נציין שנסיעות לחו"ל בעת הריון, הן דבר מומלץ וחיוני. נסיעה לחו"ל היא דבר מהנה, ועם כל הכבוד אין שום סיבה שלא תסעי לחו"ל ותיהני בזמן ההריון, לבד, עם חברות, בני משפחה ואפילו עם בן זוג.

על פי הדעה הרווחת, מותר לאישה בהריון לטוס אחרי השבוע ה-13. בשלב זה האישה עוברת את שלב הבחילות מחד והבטן עדיין לא מגבילה באופן ניכר את התנועות שלה מאידך. מהשבוע ה-13 עד השבוע ה-30 נשים בהריון יכולות לטוס. מעבר לשבוע השלושים, רוב חברות הביטוח לא ימהרו לעשות ביטוח חול לאישה, ולכן מומלץ לא לטוס בתקופה הזאת. טיסה בהריון בתקופה שמעבר לשבוע ה-30 נחשב כבר מסוכן.

ברמת העיקרון חברות הביטוח מבטחות את הנשים עד שבוע -30. ביטוח טיסה הריון כולל הוצאות אשפוז, בדיקות רופאים, אירועים ועוד. כמובן שכל הדברים הנ"ל מתייחסים לדברים שקשורים או משפיעים על ההיריון. בנוסף הביטוח כולל גם סעיפים שמתייחסים לדברים שאינם קשורים להריון כמו בכל ביטוח נסיעות לחול.

סייגים לגבי טיסה בהריון

מלבד השאלה באיזה שבוע מותר לנסוע לחו"ל ועד איזה שבוע, הרי שיש עוד מספר סייגים ונקודות שצריך לבחון כאשר את מחליטה לנסוע לחו"ל בעת ההיריון.

ראשית, חברת הביטוח תתקשה לבטח אותך אם תחליטי לנסוע למדינה שנחשבת עולם שלישי. הכוונה למדינות אפריקה או אסיה. הסיבה היא, ששם תתקשי לקבל טיפול רפואי הולם וכן הסיכוי שתחלי הוא הרבה יותר גבוה מאשר במדינה מערבית.

שנית, הטיסה לא יכולה להיות ארוכה. מסיבות מובנות יש לבחור יעד טיסה קרוב כמו כן, הטיסה צריכה להיות בשעות נוחות בשביל שתוכלי לישון.

שלוש, בזמן הטיסה את צריכה להיות נגישה לשירותים, מים ומזון. כמובן שגם במהלך הטיול עצמו יש לוודא שאת נגישה לכל הדברים הנ"ל.

ארבע, הטיול צריך להיות רגוע ופשוט. חברת הביטוח לא מבטחת נשים בהריון שעושות ספורט אתגרי.

חמש, במהלך הטיול חשוב שיהיו עלייך כל המסמכים הרפואיים שלך למקרה שחס וחלילה תצטרכי להראות אותם למישהו, כמו כן חשוב שיהיה אצלך הטיפול של הרופא שלך וכן של אנשים קרובים שניתן ליצור איתם קשר.

טיסה בהריון היא לא דבר פשוט, לכן מומלץ להתכונן אליה מראש הנה כמה דברים שאת יכולה לעשות:

  • לבקש מושב נוח עם מספיק מקום לרגליים
  • לקחת איתך שתייה ואוכל
  • לא לשכוח לקחת בתיק את הויטמינים
  • להביא איתך כרית או משהו אחר שיהיה לך נוח בגב
  • לקום מעת לעת וללכת, ההמלצה הזו תקפה לכל אחד שטס, אחת כמה וכמה לאישה בהריון

הוסף תגובה

כדי להוסיף תגובה עליך להיות גולש רשום באתר

   
עדיין לא התפרסמו תגובות.