3 שימושים עיקריים בלייזר YAG

טכנולוגיית לייזר יאג היא טכנולוגיה חדישה העושה שימוש בלייזר קר לטיפולי עיניים.

קיימים שלושה טיפולים עיקריים בהם עושים שימוש בלייזר יאג:

אירידוטומיה בלייזר – טיפול בגלאוקומה זווית צרה על ידי חירור הקשתית בעזרת יריית לייזר הנקב מאפשר זרימה טובה יותר של הנוזל התוך עיני מהלשכה האחורית של העין אל הלשכה הקדמית ובכך מונע הצטברות פתאומית של לחץ תוך עיני והתקף אקוטי של גלאוקומה של זווית צרה העלול לגרום, מלבד לכאבים עזים ותחושה כללית רעה, לנזק בלתי הפיך לראייה. טיפול זה, כאשר הוא נעשה כטיפול מונע, לחשודים בגלאוקומה של זווית צרה, יכול למנוע לחלוטין את נזקי הגלאוקומה ולהשאיר את העין מאוזנת.

ויטראוליזיס – טיפול בפלוטרס – פלוטרס הם גופים הצפים בגוף הזגוגי של העין. הם מטילים צל הגורם להפרעות בראייה – לא לפגיעה בחדות הראייה אבל כשהם גדולים ההפרעה לראייה משמעותית.

ויטראוליזיס הוא טיפול באמצעות לייזר יאג, המפרק את הפלוטרס באמצעות יריות לייזר קר. הטיפול דורש מומחיות רבה ומכיוון שהפלוטרס לא גורמים לנזק לעין, אלא "רק" פוגעים באיכות הראייה לא רבים הרופאים שמטפלים בנושא.

קפסולוטומיה – טיפול בקטרקט משני – קטרקט משני עלול להופיע חודשים או שנים לאחר ביצוע ניתוח קטרקט. רבים חושבים, בגלל שמו המטעה, שהקטרקט חזר, אך קטרקט לא יכול לחזור. בניתוחי קטרקט מוחלפת עדשת העין הטבעית בעדשה מלאכותית אשר לא יכולה להפוך לעכורה. תסמיני הקטרקט המאפיינים קטרקט משני נובעים מעכירות קופסית העדשה וניתן לטפל בהם באמצעות יצירת פתח בקופסית העכורה בעזרת לייזר.

בסרטון הבא תוכלו לצפות בפירוט בשימושים השונים הנעשים בלייזר יאג:

הוסף תגובה

כדי להוסיף תגובה עליך להיות גולש רשום באתר

   
עדיין לא התפרסמו תגובות.