5 טיפים לניהול עסק מתחיל

הקמת עסק היא בגדר חלום עבור ישראלים רבים שמבקשים להפוך רעיון קטן או כישרון גדול להצלחה כבירה. לצד האמונה ביכולת ובדרך, וגם לצד הניסיון הרב שאיתו אתם אולי מגיעים אל התחום, יש בכל זאת כמה צעדים חשובים שכדאי לכם לנקוט בהם כדי להבטיח כניסה חלקה לעולם העצמאות וניהול העסקים. הצעד הראשון והחשוב מורכב מתכנון הדרך שלכם, ולמעשה שלב זה חשוב עוד בטרם תפיקו כרטיסי ביקור או אתר אינטרנט לקידום העסק. בשלב הזה חשוב שתקבעו תכנית עסקית. הגדירו את מטרות העסק שלכם, את המוצר, את השירות ואת נהלי העבודה. אם אתם זקוקים למלאים ודאו שיש לכם שטח אחסון מתאים ודרך לנהל אותם, אם תזדקקו לספקים שונים או לעובדים, זה הזמן לתכנן כמויות וכמובן – תקציבים.

 

התנהלות עסקית נכונה

הצעד הבא שלכם הוא להתחיל לתכנן קדימה. אין זה מספיק להכיר את העבודה ולקבוע את הדרך הטובה ביותר לבצע אותה, חשוב שתציבו לעצמכם יעדים ובעיקר שתדעו איך אתם מתכוונים להשיג אותם. אם התכנית היא להגדיל את ההכנסות בשיעור מסוים כדאי שתהיו ברורים ותדעו מה המטרה, ומתוכה תגזרו תכנית ברורה שכוללת אלמנטים של שיווק, ניהול כספים וכיו"ב. בשלב הבא כדאי שתצטיידו גם במערכת יעילה ונוחה לניהול העסק. מערכת כמו פריוריטי זום תוכל לעזור לכם לשלוט טוב יותר בהנהלת החשבונות, לעקוב אחר ההכנסות וההוצאות, לנתח את רמת הרווחיות שלכם ולעבוד בצורה נכונה, מדויקת ויעילה. למעשה, היא גם תלווה אתכם ככל שהעסק יגדל, כך שגם אם היום נדמה לכם שהפקת קבלות באמצעות פנקס היא הדרך הפשוטה ביותר, ככל שתצליחו יותר והעבודה תזרום תגלו כמה מורכב זה לנהל עסק ולהתמצא בכל פרט ובכל תא בדו"ח הרווח וההפסד.

 

חפשו דרך להוזיל עלויות

מי שעובד עם מערכת הנהלת חשבונות חשוב שיבצע בדיקה מפעם לפעם כדי להבין מה הן ההוצאות העיקריות שלו והאם ישנה דרך להוזיל את גובהן. חשוב להדגיש שהוזלת העלות איננה פתרון אידאלי אם היא תשפיע על השירות שאתם מקבלים מספק כזה או אחר ובעיקר אם היא תשפיע על רמת השירות או המוצר שאתם מספקים ללקוחות שלכם, אבל ניהול נכון של ההוצאות יעזור לכם להגדיל את הפער שבין ההכנסות להוצאות, וזה מה שיבטיח לכם רווח גדול יותר. לבסוף, אל תשכחו להשקיע זמן בשיווק. גם מי שעסוק מאוד במתן מענה ללקוחות, באספקת שירות ומוצרים ובניהול החשבונות חשוב שימצא את הזמן לשווק את העסק, שהרי זוהי משימה שלעולם אינה נגמרת, והיא זו שתבטיח לעסק שלכם אריכות ימים.

הוסף תגובה

כדי להוסיף תגובה עליך להיות גולש רשום באתר

   
עדיין לא התפרסמו תגובות.