בירוקרטיה דיגיטלית

בירוקרטיה דיגיטלית

רוב החברות הגדולות כבר העבירו חלק נכבד משירותיהן לאינטרנט ובכך חוסכות לעצמן כסף ומשאבים ולנו, בעיקר זמן וטירטור. רשימה קלילה של שירותים נחוצים שאין שום סיבה לצאת למענם מהנוחות של ביתכם

בכל פעם שאנו נזכרים בערגה בימים של פעם, צריך שמישהו גם ידע לשים את הדברים על דיוקם. הימים האלה כוללים גם את החוויה הנפלאה שביציאה ליום סידורים, כזה שמתחיל בנסיעה בשלושה אוטובוסים או חיפוש חניה מייגע, ממשיך בחיפוש אחר פקיד זוטר בקומה השלישית של בניין אפור במיוחד שרק לאחר שנמצא הסביר שאתם בכלל מחפשים את תמי מהקומה השנייה ונגמר בתשישות מוחלטת וייאוש גמור מהביורוקרטיה הישראלית.

היום, הודות לאינטרנט, חלק גדול מתרחיש האימים הזה כבר לא מתקיים. נכון שלעיתים יש צורך במגע האישי של אנשי המוסדות, אבל מילוי טפסים היא מיומנות נרכשת שמשתלם ללמוד לבצע באופן עצמאי, וזה עוד לפני שבכלל פתחנו את נושא הקניות באינטרנט, שפתחו אותנו לעולם חדש של מחירים ושירות. אז הנה לפניכם, כמה שירותים בסיסיים ומשפרי חיים שאפשר לקבל מהבית – כל מה שצריך זה כתובת וכרטיס אשראי:

תיאום מס: ביקור במס הכנסה. איזה בילוי מהנה לכל המשפחה נחסך מאיתנו עם השקת האתר הזה. באתר זה תוכלו להוריד טפסים, לקבלם, לשלוח וגם לקבל הדרכה והסברים די מפורטים.

ביטוח רכב: שירות שיכול לחסוך לנו זמן יקר של שיחות טלפון מייגעות. את כל תהליך הביטוח, מההשוואה ועד קבלת הפוליסה, ניתן לצמצם לכדי כמה פעולות מקוונות פשוטות עד לקבלת הפוליסה המיוחלת. ברור שמי שמחבב את האינטרקציה עם סוכן הביטוח יתקשה לוותר על התענוג, אך גם אלה יסכימו שמדובר בשירות נוח ויעיל.

חידוש רישיון: משרד הרישוי הוא גוף פשוט יחסית לתפעול, מכיוון שלא נדרשת לנו אינטראקציה רבה איתו. אבל כשאנחנו כן נדרשים לכך, נעמוד בדרך-כלל בתור ארוך על מנת לקבל פיסת נייר בשווי מאות שקלים. אז על מאות השקלים לא יוותרו לכם, אך באתר משרד הרישוי תוכלו לחדש את רישיון הנהיגה שלכם באופן עצמאי לחלוטין בלי תורים (אבל עם עמלות).

חידוש דרכון: שירות פשוט יחסית, המערב טופסולוגיה מפורטת ומייגעת. בבית, על כוס קפה ועוגייה, כל טופס נהייה חוויה.

רכישת כרטיס לסרט: אחד השירותים המוצלחים והפשוטים, אם כי גם כזה שמערב את אחת העמלות הבזויות ביותר (בגובה של כ-4.5 ₪ לכרטיס). מזמינים, מגיעים לקולנוע ואוספים את הכרטיס בקופה נפרדת, ממוחשבת ופשוטה ברוב המקרים, לאחר שבחרת באופן אישי את המיקום המדוייק באולם. קל.

תביעות ביטוח לאומי: גם את הפנינה הלאומית הזו מיחשבו ועכשיו אפשר להגיש תביעות שונות (עבור ימי מילואים, דמי לידה או מענק עבודה מועדפת, בין היתר) אונליין.

קניות: אמאזון, איביי, קניות בסופר או אפילו רכישת מוצר חשמלי מחנות שנמצאת מטר מהבית – קניות באינטרנט הפכו לעניין שבשגרה עבור יותר ויותר ישראלים. במקרים רבים, תמצאו מחירים של המזרח הרחוק במרחק קליק אחד, ואין צורך לחכות לאיזו נסיעה מזדמנת לחו"ל.

הוסף תגובה

כדי להוסיף תגובה עליך להיות גולש רשום באתר

   
עדיין לא התפרסמו תגובות.