5 סוגי נקניקים שלא יגרמו לכם להשמין

מי לא אוהב נקניק לצד פרוסת בגט מרוחה בשכבה עבה של חמאה (או מיונז וחרדל) ולצד כוס בירה קרה, אך לצד האהבה העזה לפלטת נקניקים עשירה, רבים גם מבקשים לשמור על הבריאות (או לפחות על המשקל), ועל כן טוב לדעת שבין היתר ניתן לשמור על המשקל ובו זמנית להמשיך ליהנות משלל  סוגי נקניקים  שפשוט קשה לוותר עליהם. להלן המלצה לגבי חמישה סוגים טעימים ביותר ושאינם בהכרח משמינים:

  1. סלמינקניק סלמי מציע מגוון עשיר של סוגים, כאשר יש כאלו שמגיעים מהונגריה ויש כאלו שמגיעים מדרום איטליה, יש כאלו שעשירים בפפריקה ויש כאלו שעשירים בשום, יש כאלו שקצוצים דק ויש כאלו שקצוצים יותר גס, אך תמיד מדובר בשיטת עישון שמשמרת ארומה ייחודית. פה נציין שמבחינה בריאותית קיימים סוגים ללא חומצות מלח חנקני, כך שכבר מדובר בנקודת מוצא יותר בריאה.  
  2. סלמי סרבלד – ציינו שקיימים מגוון סוגים של נקניקי סלמי ולשם הטעימה נציין את “סלמי סרבלד”. אי לכך אם מחפשים אחר נקניק טעים ושאינו מפריע לתהליכי הדיאטה, סלמי סרבלד מהווה אופציה טעימה ואפשרי שגם בריאה, אך רק אם מוודאים שלא מצרפים אליו מגוון מאכלים משמינים, קרי יין, גבינות, לחמים וכדומה.  
  3.  
  4. בייקון גב – מופתעים לראות ברשימה את הנקניק בייקון? ובכן לצד העובדה שיש בייקון שנחשב מאוד שומני ופחות בריא, גם טוב לדעת שקיים בייקון שעשוי מאזור המותניים. סוג זה מכונה “בייקון גב” והוא ידוע כיחסית דל שומן. מבקשים חלופה אמצעית? הכירו “בייקון אמצעי”. מדובר בסוג שמכיל שומן, אך לא הרבה, ובין היתר טוב לדעת שהוא נחשב יחסית זול. כמו כן, אין חובה לאכול את הבייקון לצד פיצה, אלא גם ניתן ליהנות מהבייקון כתוספת מרעננת לסלט, כך שגם אוכלים נקניק וגם שומרים על המשקל.
  5. קורנביף אמריקאי – עוד פרשנות מעט שונה לנקניק מיוחסת לקורנביף אמריקאי, שבעצם מהווה בשר כבוש שעבר תהליך מקדים של השרייה ממושכת במרינדה, כך שהתוצר גם מחזיק מעמד לאורך זמן וגם מעשיר את הנתח בשלל טעמים עמוקים. על מנת לשמור על המשקל, מומלץ להגישו לצד כרוב כבוש ומנגד להתרחק מתוספת של לחמנייה ומיונז.
  6. רוסטביף – רוסטביף אינו סוג הנקניק הקלאסי, אלא מדובר בנתח בשר איכותי שעבר צלייה ארוכה בתנור. ניתן להכין רוסטביף מסינטה, מפילה, משייטל ומאנטרקוט. פה נחדד שכל עוד בוחרים בסוגים דלי שומן (קרי פילה), הרי שניתן ליהנות מהתוצאה ללא רגשות אשמה. כמו כן, אם מגישים רוסטביף כנתח שלם ולצד ירקות שורש בתנור, הרי שמדובר בארוחה נטולת מאפיינים שומניים ובעלת מרכיבים בריאים.

נשמע טעים?

מחפשים המלצות עבור מנות נקניקים טעימות ולא משמינות? מוזמנים לפנות אל המעדנייה שבהוד השרון ולצאת עם שלל טיפים טעימים לצד מרכיבים מובחרים.

הוסף תגובה