טיפים להתמודדות עם מבחני ה-CGFNS וה-NCLEX

בחינות ה-CGFNS ו-NCLEX הינם מבחנים מקצועיים המיועדים לאחים ואחיות מוסמכים הרוצים לעסוק בסיעוד בארה"ב.


מספר טיפים שיעזרו לכם לעבור בהצלחה את המבחנים הללו:


1) תרגלו שאלות מתוך מבחנים לדוגמא, על מנת לראות היכן נמצאות נקודות החולשה שלכם. התמקדו בנקודות אלו במהלך הלימוד.


2) אל תשנו את תשובתכם אלא אם כן אתם בטוחים שטעיתם. ברוב המקרים, התשובה הראשונה שהגעתם אליה היא התשובה הנכונה.


3) קראו את השאלה ושאלו את עצמכם "מה מבקשים ממני פה?" זה אמנם נשמע פשוט, אבל הרבה פעמים כשאנשים חוזרים לשאלות שבהן טעו, הם רואים שלא הבינו את מה באמת שאלו בשאלה.


4) בשני המבחנים הנ"ל, השאלות נכתבות כך שכל אחת מהתשובות יכולה להיות נכונה. קודם כל, נסו לענות על השאלה מבלי להסתכל על התשובות וסמנו בחוברת הבחינה או על דפי הטיוטה שלכם את התשובות הלא נכונות.


5) בחרו בתשובה הנכונה ביותר. במבחנים אלה הרבה פעמים ניתנות שאלות שבהן כל התשובות נכונות. צריך לבחור את מה שיש לעשות בעדיפות ראשונה, או את הפעולה הראשונה לבצע במצב הנתון.


6) אם אינכם חושבים שנתנו לכם מספיק מידע, בחרו בתשובה שמתארת הערכת מצב.


7) אם ניתן, מומלץ להגיע למרכז הבחינה יום לפני הבחינה על מנת לראות את מקום הבחינה. כך תוכלו לוודא שאתם יודעים כיצד להגיע ולהעריך את שעת הגעתכם בצורה מדוייקת יותר.


8) קראו את כל השאלה לפני שאתם מתחילים לקרוא את התשובות. אם לא הבנתם לגמרי את השאלה, נסחו אותה שוב במלים שלכם. אם נראה שיש יותר מתשובה אחת נכונה, קראו שוב את השאלה.


9) חובה להביא דרכון לבחינה. במידה ואתם מתכננים לגשת לבחינת NCLEX, יש לוודא שהדרכון שלכם חתום במקום המיועד לכך. דרכון שאינו חתום יגרום לכך שישלחו אתכם הביתה. גם אם הגעתם כל הדרך מחו"ל לבחינה.


10) חשוב להתלבש בשכבות. בחדר הבחינה יכול להיות קר מאוד מצד אחד, ומצד שני, יכול גם להיות שיהיה חם מאוד. אם התלבשתם בשכבות, תוכלו להוסיף או להוריד שכבות במידת הצורך.


לפרטים נוספים אודות מבחני ה-CGFNS וה-NCLEX לחצו כאן


 


באדיבות בית הספר האמריקאי

הוסף תגובה

כדי להוסיף תגובה עליך להיות גולש רשום באתר

   
עדיין לא התפרסמו תגובות.