תבקשו יותר ממה שאתם רוצים לקבל

אתם צריכים משהו מאדם אחר או מחברה כלשהי? תבקשו. ותבקשו יותר ממה שאתם באמת צריכים. יש לפעול כך בגלל הסיבות הבאות.

1. אולי יכבדו את בקשתכם במלואה ויתנו לכם את כל מה שביקשתם? ברוב המקרים זה אפילו עדיף (במיוחד אם ביקשתם העלאת שכר).
2. ככל שתבקשו יותר – כך יתייחסו באופן רציני יותר אליכם ואל הבקשה שלכם. איזה פרויקט יהיה רציני יותר עבור משקיעים: בשווי מאה אלף שקל או בשווי מיליון דולר? סכומי כסף גדולים הינם רווחיים יותר למימוש של הפרויקטים השונים. בנוסף הם מעידים על כך שאתם אנשים שיודעים מה הם שווים. אבל תפריזו בצורה הגיונית. הרי אם תבקשו תוספת שכר בגובה מיליון שקל – פשוט יחשבו שהשתגעתם.
3. קיימת אסטרטגיה סטנדרטית במשא ומתן. אם נותנים – בדרך כלל נותנים פחות. ראשית כל, בהתבסס על ההנחה שהדרישה הינה מופרזת. שנית – נהוג לחשוב שגם סכום קטן יותר יספיק. לכן אם אתם מגדילים את הסכום אותו אתם מבקשים פי אחד וחצי או פי שניים – בסופו של דבר לאחר סיום משא ומתן אתם תקבלו ככל הנראה את הסכום אליו התכוונתם מלכתחילה. ישנן חברות שבהן מנהלים מסוימים פועלים עפ"י כללים דוגמת "אני נותן פי שתיים פחות ממה שמבקשים".
4. תבקשו סכומים גדולים יותר. כך תהיו מוגנים טוב יותר מפני השינויים האפשריים, בעיקר השליליים, שעלולים להתרחש בעתיד. אף אחד לא יודע מה עלול לקרות מחר, ובטח לא מה יקרה בעוד חודש. לכן ע"י כך שתבקשו סכומים גדולים יותר אתם בעצם תתחשבו לא רק בצרכים שלכם כיום אלא גם בצרכים העתידיים שיופיעו בהמשך.
5. תבקשו סכומים גדולים יותר. כך אתם מעלים את ההערכה העצמית שלכם. עבור אדם מצליח הערכה עצמית נורמאלית היא הערכה עצמית קצת יותר גבוהה. היא מאפשרת לנוע קדימה ולהתמודד עם משימות קשות אך אפשריות לביצוע. יחד עם זאת, לרוב מכריע של בני האדם יש הערכה עצמית ירודה בצורה משמעותית.
                                               המקור: Homebiz – רעיונות גדולים לעסקים קטנים

הוסף תגובה

כדי להוסיף תגובה עליך להיות גולש רשום באתר

   
עדיין לא התפרסמו תגובות.