כשמקימים עסק חדש חייבים להיות סבלניים

בשנה – שנה וחצי הראשונות של העסק היזם מפעיל אותו בצורה שנראית לו הכי הגיונית. היזמים המוכשרים ביותר מנהלים עסקים תוך כדי המצאת שיטות שונות ומגוונות למכירת המוצרים שלהם.

אחר-כך, בתום שנה – שנה וחצי, כאשר כבר צברתם מספיק ניסיון – פתאום אתם מגלים את כל המכשולים שמלווים את הכיוון העסקי שבחרתם, ואתם מתחילים לחשוב שלא הולך לכם שום דבר.


בדרך כלל היזמים מקדישים מעט מדי זמן למנוחה, ודווקא הרגע הזה הופך לרגע המשבר. מתחילים לחשוב ששינוי כיוון עסקי יביא הקלה. והשינוי אכן מביא הקלה, אבל לא להרבה זמן. החזקים נשארים, החלשים הולכים.


אחד המכרים שלי, באופן מוזר, מפתח את העסק שלו עד לשלב המכירות , ואז פתאום עוזב אותו ומתחיל לעסוק במשהו אחר. ולצערי הוא לא היחיד שפועל כך. ברגע השינוי הוא מוחלש, והוא חושב שאין טעם להמשיך ושבמקום אחר יהיה קל יותר להרוויח כסף. כעבור שנה הסיפור חוזר על עצמו שוב.


אבל אלה שנשארים דווקא ברגע הזה מצליחים לחשוב על גישה מחושבת ומתוכננת להמשך העסק שנבחר. הם נשארים בתחום, וזה מאפשר להם להשתמש בקשרים הקיימים ולממש את ההזדמנויות. בערך שנה – שנה וחצי לאחר רגע המשבר הם מתחילים להרוויח סכומים נכבדים.


המסקנה: תהיו עקביים ואל תעזבו את העסק באמצע הדרך. תזכרו: ההצלחה מלווה את החזקים.


המקור: Homebiz – רעיונות גדולים לעסקים קטנים

הוסף תגובה

כדי להוסיף תגובה עליך להיות גולש רשום באתר

   
עדיין לא התפרסמו תגובות.