כדאי לשתות לפחות 2 ליטרים של חליטת צמחים כל יום

תה מחליטות צמחים ניתן לקנות בכל חנות טבע. כדאי לשים בערך כף גדושה של צמחים בתוך קנקן, להוסיף כליטר של מים חמים (בטמפרטורה שבין 60 ל- 100 מעלות), ולהמתין מספר דקות. את החליטה ניתן לשתות חמה או קרה. כדאי לשתות לפחות 2 ליטרים כל יום במהלך היום, לפחות במהלך השבועות הראשונים לגמילה.

החליטות יכולות להקל עלינו בכמה אופנים שונים – גם להרגיע אותנו, וגם להקל על הסימפטומים של הגמילה (כאבי ראש או שיעול, לדוגמא) – שנובעים מכך שהגוף מנקה את עצמו ומשתחרר מרעלים (דה-טוקסיפיקציה.)
אם אנחנו סובלים מאוד מעצבנות, חליטות של קמומיל ו/או פסיפלורה יעזרו לנו. נסו להמנע משימוש בסוכר – החליטות האלו די מתוקות כשלעצמן, ואם לא הולך – נסו להשתמש בסילאן (דבש תמרים), בדבש או בסוכר חום, ולא בסוכר לבן. (משום שסוכר לבן מדמה את ה'פיקים' של ההתמכרות, ובכך מקשה על הגמילה.)
כדי להקל על סימפטומים של התנקות מרעלים כדאי להשתמש בחליטות מסרפד, גדילן ושן-ארי, שעוזרים לתיפקוד הכבד – שמנקז רעלים מהגוף ומהדם, ומשתנים קלות.
תה ירוק, באופן כללי, מחזק את מערכת החיסון ונותן לנו אנרגיה 'טובה' ו'נקיה', או במלים אחרות – נותן לנו כוח להמשיך בתהליך הגמילה. עד כמה שניתן, כדאי להחליף את הקפה שאנחנו רגילים לשתות בתה ירוק.
אם קונים תה ירוק בתפזורת זה יוצא הרבה יותר זול מאשר לקנות תיונים. משתמשים רק בכמות מאוד קטנה של תה ירוק, משום שהוא מאוד חזק – כחצי כפית תה ירוק לכל ליטר של מים חמים.
את החליטות ניתן לשלב ביניהן – אפשר לשתות 2 כוסות של תה ירוק עם פסיפלורה עם קמומיל כדי להתעורר בבוקר, ויחד עם זאת להשאר רגועים; במהלך היום במשרד אפשר לשתות 'תה לניקוז רעלים' – תערובת של סרפד, גדילן ושן ארי, שיקלו על תופעות הגמילה במהלך היום, ובערב, בשעות שלפני השינה, כדאי לשתות תה קמומיל שמרגיע ועוזר לנו להרגיש טוב עם יום נוסף שעברנו בלי לעשן.


מאת מיכל רון


Reader, אתר המאמרים הישראלי

הוסף תגובה

כדי להוסיף תגובה עליך להיות גולש רשום באתר

   
עדיין לא התפרסמו תגובות.