השלמת משפטים

אחד מהמבחנים הנהוגים בימי המיון הוא השלמת משפטים. הבוחנים יתנו לך דף ובו משפטים כמו "איש אהוב הוא איש ש…” או "כשהוא נכנס לחדר כולם חושבים שהוא…” או "עובד טוב שהוא עובד ש…”


הדרך הטובה ביותר לעבור את השלב הזה – ובעצם את המבחן כולו – הוא לענות תשובות הגיוניות. כפי שכבר אמרנו, אתה לא אמור להיות קריקטורה של עובד טוב. את הגיחוך יש להשאיר בצד, ולהתמקד בתשובה העניינית ביותר.


למשל, “עובד טוב הוא עובד שמלקק לבוס שלו הכי הרבה" היא אולי תשובה שתזכה להערכה בקרב החברים שלך בפאב, אבל במבחן כזה היא תוביל אותך במהירות רבה מהצפוי לדלת היציאה. תשובה אפשרית היא "עובד טוב הוא עובד שלוקח את עבודתו ברצינות ומנסה למלא את המוטל עליו בצורה הטובה ביותר.”


במבחן הזה יש כמה שאלות שנראות כאילו הן חוזרות על עצמן. השתדל לתת תשובות מלאות שאינן חוזרות על עצמן מילה במילה. אבל בו בזמן השתדל להימנע מתשובות יצירתיות מדי, שמספקות עליך פרטים שאינך חייב לספק.


הזה יש לשים לב לזמן שלוקח לך למלא אותו. כנראה שהבוחנים לא יספקו לך מסגרת זמן נוקשה ביותר, אולם הם שמים לב לזמן שבו אתה ממלא את השאלון. אל תמלא אותו תוך שלושים שניות ותביט בכיתה במבט מזלזל, אך גם אל תקדיש שעתיים למילוי עשר שאלות אישיות.


מצד אחד, אתה לא רוצה להצטייר כאדם מזלזל שאינו יכול למלא את המוטל עליו, ומצד שני, אתה גם לא רוצה להיראות כמו אדם אובססיבי שאינו יכול לתת תשובות פשוטות לשאלות פשוטות.


מאת: מיטל שרון.


באדיבות אתר nana10 כסף

הוסף תגובה

כדי להוסיף תגובה עליך להיות גולש רשום באתר

   
עדיין לא התפרסמו תגובות.