מבחן GRE- גירסה כתובה וגירסה ממוחשבת

מבחן GRE – Graduate Exam Record הינו מבחן קבלה הנדרש על ידי רוב מוסדות להשכלה גבוהה למועמדים ללימודי תואר שני ושלישי מבחן GRE בגרסתו הכללית אינו בודק ידע אקדמי מקצועי ספציפי, אלא מודד כישורי חשיבה אקדמיים כלליים. מבחן GRE הינו מבחן הנכתב על ידי ה- ETS המרכז הארצי לבחינות ולהערכה האמריקאי. מבחן ה- GRE מהווה חלק מתהליך הקבלה משום שהוא מהווה מדד עבור וועדות הקבלה, לפיו ניתן להשוות בין כישורי המועמדים ולדרגם בהתאם לציון המבחן.

מבחן GRE קיים בשתי גרסאות: גרסא ממוחשבת וגרסא כתובה. הגרסה הכתובה היא גרסת נייר ועיפרון, והגרסה הממוחשבת הינה אדפטיבית משמע, מתאימה עצמה לרמת הנבחן: השאלה הראשונה בכל פרק היא ברמת קושי ממוצעת, במידה ונפתרה נכון השאלה הבאה תהיה ברמת קושי גבוהה יותר, ולהיפך. טעות תוביל לכך שהשאלה הבאה תהיה ברמת קושי נמוכה יותר.
חוץ מאשר מבחן ה-GRE הכללי, יש גם את ה- GRE SUBJECT. זהו מבחן GRE אבל ממוקד על מקצוע מסוים. שניים מבין שמונת נושאי ה- GRE שלהם חוברה בחינה מיוחדת ונפרדת מהבחינה הרגילה הם ביולוגיה ופסיכולוגיה.
GRE Psychology- מבחן זה בודק את הידע של הנבחן בכל התחומים השונים של הפסיכולוגיה ברמה אקדמאית גבוהה. מבחן זה הוא בשביל הסטודנטים השונים לפסיכולוגיה המבקשים להתקבל לתארים מתקדמים בפסיכולוגיה בכל העולם.
GRE Biochemistry- מבחן זה בודק את הידע של נבחן בביולגיה תאית ומולקולרית ובביוכימיה. מעבר של בחינה זו בהצלחה יקנה לכם כרטיס כניסה מיידי לתוכנית הארבע שנתית לרפואה של אוניברסיטת תל אביב.
הטיפים עבור מבחן GRE נכתבו באדיבות ביה"ס האמריקאי המבצע קורסי הכנה לקראת בחינת ה- GRE

הוסף תגובה

כדי להוסיף תגובה עליך להיות גולש רשום באתר

   
עדיין לא התפרסמו תגובות.