אמן האיפור ירין שחף מנפץ את חוקי האיפור

חשבתם שבאיפור יש כללים? אל תאמינו לכל מה שלימדו אתכם? ירין שחף מנפץ את חוקי האיפור!

מי אמר שצריך להרגיע שפתיים כשהעיניים מאופרות בדומיננטיות? מי קבע שהשפתון צריך להיות בגוון שונה מצבע הסומק? ומי קבע שכדי לנטרל כהות מתחת לעיניים יש להניח קונסילר בגוון בהיר? "כללים נועדו כדי שיפרו אותם", אומר ירין שחף, מורה ומנהל בית ספר לאיפור, ומנתץ 10 מיתוסים שכיחים.

1. גון הסומק והשפתיים צריך להיות שונה: לא בהכרח. אם גם איפור העיניים וגם איפור השפתיים דומיננטיים, אז לא רצוי להעמיס בגוונים, מאחר שהמראה המתקבל יהיה קצת ליצני.

2. כדי לנטרל כהויות מתחת לעיניים, יש להניח קונסילר בגוון בהיר יותר: לא בהכרח. הקונסילר מדגיש לעיתים את האפרוריות, ולכן כדאי לוותר עליו, ולהמשיך את קו הסומק לכיוון העיניים.

3. כדי ליצור אשליה של אף "קצר" יותר יש להניח מייק-אפ כהה יותר מתחת לאף: לא בהכרח. כדי ליצור אף "פרופורציונאלי", יש להניח הצללות בצדי האף ולא מתחתיו.

4. כדי לשמור על מסגרת עיניים, יש למתוח אייליינר לאורך כל קו הריסים: לא בהכרח. כדי ליצור מראה עיניים רחוקות זו מזו למשל, חייבים לשרטט קו רק על שלושת רבעי קו הריסים העליון.

5. למייק-אפ במרקם מוצק יש יכולת כיסוי טובה יותר: לא בהכרח. מייק-אפ בוחרים אך ורק לפי סוג העור. אם לא סובלים מבעיות מיוחדות, מומלץ לבחור במייק-אפ נוזלי, שלא מכביד על עור הפנים. מייק-אפ מוצק, קרמי או עם פודרה מתאים לעור בעייתי, שמצריך כיסוי גבוה יותר.

6. מילוי גבות דלילות יעשה על ידי צללית שחורה: לא בהכרח. דווקא צללית חומה תיצור מראה מלא ומוקפד יותר.

7. כאשר איפור העיניים דומיננטי, השפתיים חייבות להיות רגועות יותר, ולהפך: לא בהכרח. כדי ליצור הרמוניה בפנים יש להתאים דווקא את הסומק לגוון השפתיים.

8. את חייבת להתארגן על גווני העונה: לא בהכרח. באיפור בניגוד לאופנה, טרנד לא מתחלף כל שלושה חודשים. אין צורך לרכוש בכל עונה עוד ועוד צלליות. חיי המדף של הצלליות הם ארוכים יחסית – עד שנה וחצי, ומה שהתאים לך לפני שנה, בוודאי ובוודאי מתאים לך גם עכשיו. ובכלל, מי אמר שבחורף עוברים לגוונים כהים באיפור? צלליות מתאימים לצבעי הבגד או לצבעי העיניים, ולא לעונת השנה.

הוסף תגובה