מכשיר אידוי קנאביס, האלטרנטיבה הבטוחה לצריכת קנאביס

מכשיר אידוי קנאביס, האלטרנטיבה הבטוחה לצריכת קנאביס

עד לא מכבר צרכני קנאביס יכלו לצרוך את הצמח בשתי צורות בלבד: או בג'וינט או בעוגייה "מיוחדת". למרבה המזל ימים אלו מאחורינו, ונראה שמהפכת לגליזצית הקנאביס אחראית לכך. כי מאז שיותר ויותר מדינות מערביות נפתחו לרעיון הלגליזציה החלו להופיע כל מיני מוצרים בשוק, מוצרים שמבטיחים לנו צריכה בטוחה יותר, איכותית יותר, בריאה יותר, דיסקרטית יותר והכי חשוב, מהנה הרבה יותר.

אילו מוצרי קנאביס תוכלו לאדות?

המוצרים החדשים האלו מעוררים הרבה עניין ולא נראה שהם עומדים להעלם מהעולם, נהפוך הוא. בסביבה ובתנאים של היום, נראו שעוד נכונו לנו עוד הרבה מאוד הפתעות נוספות בעתיד בכל מה שנוגע למכשירי צריכת קנאביס. מבין כל המוצרים החדשים שמסתובבים להם היום בשוק – מכשירי אידוי קנאביס (וופורייזרים) מקבלים את מירב תשומת הלב הציבורית והמסחרית.

ממחקרים שנערכו ממש לאחרונה ובדקו צרכני קנאביס עולה כי וופורייזר – מכשיר אידוי קנאביס נתפס כאלטרנטיבה הבטוחה ביותר. ואין זה פלא שכך נתפס הוופורייזר, בניגוד לעישון, שבמהלכו נוצרת בעירה שמשחררת פחמן דו חמצני ותוצרי לוואי מזיקים נוספים שנכנסים ישר אל הגרון, הריאות ואל מערכת הנשימה שלנו, עם ופורייזרים התהליך הוא שונה. מכשיר אידוי הקנאביס משחרר את החומרים הפעילים, לפני שמתרחשת בכלל בעירה, בטמפרטורות נמוכות. וכך נמנעים משחרור של רעלנים ותוצרי לוואי שקשורים לבעירה בטמפרטורות גבוהות.

ישנם שני סוגים של מוצרי קנאביס שאפשר לצרוך במכשירי אידוי

שמן קנאביס – יש מגוון רחב של מוצרים תחת הקטגוריה "שמן קנאביס – CBD". בוושינגטון למשל, שם יש כבר מדיניות של אי הפללה, אפשר למצוא שמני קנאביס שונים בחנויות כאשר שמנים אלו מכילים שיעור גבוה מאוד של החומר הפעיל THC, גבוה מזה שיש בצמח עצמו: בין 50% ל-80% THC בשמן. אפשר בהחלט למצוא שמני קנאביס עם אחוז נמוך יותר של THC ועם שיעור גבוה יותר של CBD, שאינו גורם לתחושת "הי" ונצרך על ידי מטופלים בקנאביס רפואי.

צמח הקנאביס – גם את צמח הקנאביס עצמו אפשר לצרוך במכשירי האידוי. כפי שציינו מקודם, רבים מעדיפים לצרוך קנאביס באמצעות ופורייזרים בגלל הסיכון הבריאותי שכרוך בעישון. אידוי צמח הקנאביס מומלצת על ידי מוסדות שמטפלים בחולים הזקוקים לקנאביס רפואי.

וופורייזר ומכשירי אידוי קנאביס

נכון לדקה זו שבה אני כותב יש 2 סוגים עיקריים של מכשירי אידוי קנאביס:

וופורייזרים נייחים – מכשירי אידוי נייחים נחשבים לופורייזרים הבטוחים ביותר היום לצריכת קנאביס והם גם אלו שמומלצים למטופלי קנאביס רפואי. כשמו של המכשיר כן הוא, הוא נייח כך שלא ניתן לקחת אותו אתנו בקלות לכל מקום אשר אליו אנחנו הולכים. ועל כן הוא גם לא ממש דיסקרטי. בגלל גודלו קשה להסתיר אותו. על פי רוב למכשירי אידוי נייחים יש מד שליטה בטמפרטורה (ידני או דיגיטלי) מה שמאפשר לנו לצרוך את הקנאביס מבלי תוצרי הבעירה הנלווים והמזיקים.

וופורייזר נייד (בצורת עט) – הופורייזרים הניידים הם חדשים יותר וגם הם מתאימים לאידוי קנאביס. הדור הראשון של הופורייזרים הניידים הזכיר מאוד סיגריות אלקטרוניות, אולם מאז הגיעו לשוק דורות משופרים יותר של מכשירי אידוי ניידים ואלו הרבה יותר מתקדמים ובטוחים. כפי שניתן להסיק משמם מכשירי אידוי אלו ניתנים לשינוע ממקום למקום בקלות, הם בגודל של עט כתיבה, כך שניתן לקחת אותם אתנו בכיס של המכנסיים או התיק לכל מקום שרק נרצה. יתרה מכך, וופורייזרים אלו קטנים ועל כן הם דיסקרטיים מאוד.

הוסף תגובה