כיצד לבחור בית אבות מתאים?

 

 

 

 

 

 

כתבה זו מאת לילך כהן, אחות ומנהלת בית האבות בקיבוץ יסעור הוספה על ידי ד"ר איציק כהן מנהל אתר https://compair.biz

קישור ישיר לכתבה לחץ כאן

הבחירה תתחיל תמיד באזור רלוונטי בארץ ובבית אבות שבו סוג המחלקה המתאימה להגדרה שלכם או של אמא \ אבא (תשוש \ תשוש נפש \ סיעודי \ סיעודי מורכב \ עצמאי).

כעת צריך להתחיל ולשאול שאלות. מה אני בעצם מחפש? איפה יהיה הכי טוב? האם יותר טוב בבית אבות גדול בעל מגוון של מחלקות כך שאם תשתנה ההגדרה הרפואית, עדיין יישארו באותו מקום דיור? האם המצב הרפואי אינו יציב ואז יהיה עדיף מקום עם השגחה רפואית 7\24?

חשוב להגדיר לעצמנו את הקונספט. לבית אבות גדול בעל כמה מחלקות, יהיה מראה מסוים ולבית אבות קטן, הממוקם בד"כ בסביבה קיבוצית, יהיו מראה ואופי אחרים.

אתר ComPair נבנה כדי לספק לכם מידע שיאפשר לכם להתמקד במספר מצומצם של בתי אבות. בדף הבית תוכלו לחפש בתי אבות בצפון, בדרום או במרכז בחלוקה לפי אזורים, לפי יישוב או עיר, לפי שם המקום ולפי סוג המחלקה המתאימה. לאחר מכן תגיעו לדף תוצאות חיפוש שבו תוכלו לעשות השוואת מחירים של בתי אבות, לבדוק את הציון של משרד הבריאות למחלקה הסיעודית, את הדרוג לפי חוות דעת לקוחות והאם יש מקומות פנויים כעת. בנוסף תקראו מידע ופרטים נוספים כמו מיקום, האם בית האבות מקבל קוד של משרד הבריאות ותראו את פרטי הקשר הישירים של המקום. מידע זה יעזור לכם להתמקד במספר בתי אבות אשר אותם אתם מעוניינים לבדוק בדיקה מעמיקה יותר במסגרת ביקור בכל בית אבות.

כאשר נכנסים לבית אבות נחדד את חושינו וננסה לקלוט הכל: מה האווירה שהמקום משרה עלינו: בית מלון? בית חולים? בית? מה הריח שעולה באפינו: שתן? דחיסות? בישולים? מה הקולות שנשמעים באוזנינו: מוזיקה? צעקות? מה השפה? מה הווליום? האם יש אזורים אינטימיים שבהם ניתן לשבת בנחת עם בני משפחה? האם הסביבה של בית האבות מאפשרת יציאה וטיול באזור?

בקשו להסתובב בבית האבות. האם זהו בית אבות נקי? האם החדרים מרווחים? נקיים? מאווררים? מוארים? חשוב לבדוק כמה דיירים בחדר והאם המקלחת והשירותים הצמודים משרתים רק את דיירי החדר או גם את השכנים ליד?

נסו לחוש את העובדים. האם הם נראים כמו מישהו שנמצא ברצון במקום או כמו מישהו שמאולץ להגיע באין ברירה והיה מעדיף להיות בבית אבות אחר או בעבודה אחרת? האם פניהם מחויכות או אומללות? האם הם מסבירים פניהם כלפיכם או שאתם חשים התעלמות? כיצד הם פונים לדיירים הנמצאים במקום? מדדים אלו יכולים להצביע על הסגנון והיחס במקום.

במידה וישנן משפחות בזמן ביקוריכם, אל תתביישו לשאול אותן שאלות שמטרידות אתכם. התייחסו למידע של כמה זמן הם נמצאים בבית אבות בכלל ובפרט באותו בית אבות ובאיזו מחלקה.

באם הזמן והתנאים מאפשרים זאת, נסו להגיע יותר מפעם אחת לבתי אבות נבחרים, בזמנים שונים. נסו לחוות את כל המדדים החשובים לכם ביום \ בערב, אמצע שבוע \ סוף שבוע. אל תכריזו תמיד על הגעתכם. הפתיעו. במידה ואינכם זקוקים עוד להסבר: רק שבו כמה רגעים וחדדו את החושים… האם זה בית אבות שבו הייתם רוצים לשהות לשארית חייכם?

במידה ובן המשפחה צלול בקשו להבין מה הפעילויות במקום. מה סדר היום. כמה ניתן להיות גמישים בתוך הרוטינה היומית במידה ויש צרכים מיוחדים. האם שעות הביקור מוקפדות או גמישות, במידה ויש אילוצים למבקרים העיקריים.

כל הזכויות שמורות לאתר compair.biz – אין להעתיק או לפרסם כתבה זו או חלקים ממנה ללא אישור בכתב מאתר compair.biz

הוסף תגובה