טיפים כיצד לבחור בנק

טיפים כיצד לבחור בנק

כל אדם עובד נורמטיבי, בין אם הוא מעוניין בכך ובין אם לא, חייב להשתמש בשירותיו של בנק בשלב כזה או אחר בחייו. יש צורך בלקיחת הלוואות, הגדלת מסגרות אשראי, טיפול בחסכונות, ועוד שלל פעולות שלא ניתן לבצע ללא בנק. אך חשוב לדעת באיזה בנק פותחים חשבון ולוודא שהוא תואם את הצרכים שלכם ומביא לכם תנאים הוגנים. המאמר הבא יספק מספר טיפים חשובים בבחירת בנק.


להבין את העמלות

עמלות הן מקור הכנסה חשוב ביותר עבור הבנקים בארץ. כמעט כל פעולה שמתבצעת בבנקים כיום מלווה בעמלה כזו או אחרת בסכומים שונים. העמלות האלה בטווח הארוך מצטברות לסכומים משמעותיים שכולנו היינו שמחים לא לשלם. תנסו להבין מה התנאים של העמלות שהבנק מציע לכם כדי להבין אם הם באמת משתלמים או לא. במקרה של תל אביב בנקים רבים מציעים עמלות נמוכות ביותר, לכן מומלץ לבדוק את האפשרויות שם.


ריביות מוצעות

ריביות הן הלחם והחמאה של הבנקים. הריביות מאפשרות לבנקים להרוויח סכומים גדולים מאוד עבור כל הלוואה שהם נותנים ללקוח שלהם. לעתים הריביות האלה יכולות להיות מאוד לא אטרקטיביות, והן עלולות להכביד מאוד על הלווים. שימו לב לריביות שהבנק שלכם גובה עבור פעולות שונות שאתם מבצעים אצלו. הריביות האלה עלולות להוסיף עוד סכומים חודשיים רבים לתשלום עבור כל משק בית.


מסגרות אשראי

במקרים רבים, במיוחד כשמדובר בבעלי עסקים שהם לקוחות של בנק מסוים, יש הגבלות על מסגרות האשראי. מסגרות האשראי האלה מאפשרות לבצע רכישות בסכומים גדולים כל חודש, ולעיתים קרובות אנחנו מוצאים את עצמנו בלי יכולת לשלם באשראי מכיוון שלא נותרה לנו מסגרת. כשאתם בוחרים בנק תוודאו שהוא יעניק לכם מסגרות אשראי שיאפשרו לכם להוציא את הסכומים שאתם נדרשים להוציא באופן שוטף.


אפשרויות למשא ומתן

בסופו של דבר, בנק הוא לא מכונה. הוא מורכב מבני אדם שמעניקים שירות ולמעשה מנסים למכור לך "מוצר". היכולת של בנק להתגמש מולכם בכל הנוגע לתנאים שהוא נותן לכם מעיד על היחס הכללי שלו כלפי לקוחותיו. בנק שלא מתפשר אל מול לקוחותיו הוא לא בנק שכדאי להתחיל איתו יחסים עסקיים, מאחר והמצב הכלכלי של כולנו הוא דינמי למדי ולעיתים נצטרך לנהל משא ומתן על שינוי התנאים הנוכחיים.


איכות השירותים

בנק גם מוגדר על ידי איכות השירותים שהוא מעניק. בין אם מדובר בשירותים דיגיטליים או בשירות לקוחות. חשוב לקבל ביקורות ממקור ראשון לגבי ההתנהלות הכללית של הבנק בהיבט זה. אף אחד לא מעוניין למצוא את עצמו מבלה יום שלם בבנק בגלל שזמני ההמתנה הם ארוכים במיוחד.


לסיכום

בחירת בנק היא עסק לא פשוט, אך אם תיצמדו לטיפים הכלליים האלה ייתכן ותמצאו את הבנק שמתאים לכם. יש מבחר רחב מאוד של בנקים בארץ, לכן בסופו של דבר תמצאו את מה שאתם צריכים.