כל מה שאתם צריכים לדעת על סיורים ברומא

כל מה שאתם צריכים לדעת על סיורים ברומא

כפי שרומא לא נבנתה ביום אחד, כך סיורים ברומא לא נעשים ביום אחד! לפניכם כל המקומות שאתם פשוט חייבים לבקר בהם כשאתם מגיעים לרומא.

מידע שימושי

רומא היא בירת ארץ המגף, הלוא היא איטליה! האקלים בה הוא דומה מאוד לאקלים בארץ כלומר, מרבית השנה חמים ונעים, בחודשי הקיץ חם ובחודשי החורף קריר, כאשר החורף האיטלקי קר וסוער מעט יותר מאשר בארץ.

תכנון מראש

לפני שנתחיל לספר לכם על האתרים המומלצים לסיור ברומא, חשוב לדבר על תכנון מראש. לפני ההגעה לרומא, חשוב שתדעו באילו מקומות ברצונכם לבקר, באילו שעות של היממה וכיצד ניתן להגיע אליהם ממקום הלינה שלכם. כך תוכלו לייעל את הטיול שלכם ולהספיק לראות מספר גדול יותר של אתרים מומלצים.

אתרים מומלצים

  • הקולוסיאום – שרידיה של זירה עתיקה בת שלוש קומות, בה נלחמו גלדיאטורים בחיות טרף בימי רומי העתיקה לעיניהם המשתאות של כחמישים אלף צופים. הקולוסיאום הוא עדות שרירה וקיימת, למרות שברבות הימים הוא נשרף ונבזז, לתרבות עתיקת יומין.
  • הוותיקן סיורים ברומא כמעט תמיד עוברים גם בוותיקן. זוהי מדינה קטנה, ששטחה בסך הכל כ-400 דונם, בתוך העיר רומא. הוותיקן הוא המוקד של הנצרות הקתולית  ובקרית הוותיקן שוכן האפיפיור. ברחבי המדינה ניתן לטייל בכיכרות מרשימות ובמוזיאונים מיוחדים, בהם ניתן להתרשם גם מיצירותיהם של גדולי האמנים כגון: רפאל, ליאונרדו דה וינצ'י ומיכאלאנג'לו.
  • כנסיות – מלבד כנסיית סנט פטרוס, שהיא הכנסייה הגדולה בעולם, ניתן להיכנס לכנסיות גדולות ומרשימות אחרות ברחבי רומא ולהתרשם מהאמנות, מהגודל ומהעיצוב הכללי שלהן.
  • כיכרות – ברחבי רומא ניתן גם לסייר בכיכרות ענקיות, בעלות מדשאות, מזרקות ועוד ולחוש את התרבות האיטלקית תוך נשימת אוויר צח וטיול בחוץ.

סיורים מאורגנים ברומא

סיורים ברומא ניתן לארגן לבד, אך במהלך סיורים מאורגנים ניתן ליהנות מהדרכה על האתרים ועל ההיסטוריה שלהם. כמו כן, כאשר הסיור הוא מאורגן, העמידה בזמנים היא קלה יותר וכך ניתן להגיע ליותר אתרים ולהכיר אתרים אחרים, שאחרת לא הייתם מכירים.

הוסף תגובה