פוריות – 7 מזונות הטובים ביותר בשבילך שניתן למצוא במכולת מתחת לבית

פוריות – 7 מזונות הטובים ביותר בשבילך שניתן למצוא במכולת מתחת לבית

על פי הרפואה המערבית והסינית, שחלקכם בוודאי מכירים את אחד התחומים העיקריים שלה, הרי הוא – דיקור סיני, קיימים מזונות רבים הנחשבים, לעשירים בערכים תזונתיים התומכים בבריאות מערכת הפוריות בגופנו. בהמשך אביא מספר דוגמאות למזונות שכאלה שניתן למצוא אותם בכל סופר או מכולת ליד הבית. מחקרים שונים מצאו כי מחסור בערכים תזונתיים כמו אבץ, ברזל ואומגה 3, עשויים למעשה להיות הגורם לבעיות הפוריות אצל אנשים מסויימים, ולכן, ברגע שאותו מחסור יתמלא ויתוקן, תבוא על פתרונה גם בעיית הפוריות.

סלק עלים – הינו עשיר בברזל. כוס אחת של סלק עלים מאודה מכילה כ-4 גרם ברזל. פרט לברזל מכילים העלים ויטמין C הידוע ככזה המסייע בתהליך ספיגת הברזל בגוף. חוסר בברזל קשור בבעיות בביוץ. ניתן לאכול אותו מאודה או חי (כמו במיץ למשל).

תותי יער (פירות יער) –  נחשבים למצרך חשוב בנושא פוריות וזאת בשל היותם עשירים בנוגדי חימצון. נוגדי החמצון מגינים על תאי הגוף בפני הנזק שגורמים להם רדיקלים חופשיים. כך למעשה הם מסייעים על שמירה של מערכת הרבייה ומגנים על הזרע ועל הביצית מפני פגיעה בחומר הגנטי שלהם.כל זאת בנוסף לשמירה תרומתם בנושא בריאות רקמות איברי מערכת הרבייה. ניתן לצרוך אותם בשייקים, כפרי בפני עצמו, עם יוגורט וכדומה.

ברוקולי – נחשב לירק ממשפחת המצליבים. הברוקולי נמצא ככזה היכול לסייע לגוף בסילוק עודפי אסטרוגן. ירקות נוספים היכולים לשמש לאותה מטרה הם: כרוב ניצנים, כרוב וקייל. את הברוקולי ניתן לאכול מבושל, מאודה או חי.

עדשים – עשירים בחומצה פולית. נחשבים כמזון זמין, זול וקל לבישול. למעשה, מדובר בחומצה חשובה ביותר לצריכה עוד בטרם הכניסה להריון ובמהלכו. ניתן לבשלם ולאוכלם במרקים ותבשילים או להנביט אותם ולהוסיף אותם לסלט. בנוסף, הם נחשבים לעשירים בברזל, סיבים תזונתיים וחלבון צמחי. הידעתם כי ספל אחד של עדשים מבושלות מספק כ-90% מהתצרוכת היומית של חומצה פולית.

תרד – נחשב לאחד המזונות העשירים ביותר הקיימים. הוא עשיר בחומצה פולית, ברזל, אבץ, ונוגדי חימצון, לכן, אין ספק שמדובר באחד המזונות החשובים ביותר לצריכה יומיומית אצל כל המעוניינים להיכנס להריון. ניתן לאכול אותו בשלל דרכים שונות, הן בתצורתו החיה, מאודה או מבושל.

אגוזי מלך – עשירים באומגה 3, הרי מדובר בחומצת שומן חשובה ביותר לתקינות יצור ההורמונים בגוף. זאת בנוסף להתפתחותו התקינה והבריאה של מוחו של העובר. מקורות נוספים עשירים באומגה 3 הם דגים (כמו סלומון למשל), זרעי פשתן וצ׳יה. הידעתם כי בתכולת  1/4 כוס אגוזי מלך ישנם כ-2,270 מ״ג אומגה 3. חשוב לצרוך אגוזים טריים טבעיים ולא כאלה שעברו קלייה הפוגעת בחומצות השומן שלהם.

גרעיני דלעת – עשירים באבץ הנחשב למינרל חשוב ביותר לתפקוד מערכת הרבייה. נחשב לאחד המינרלים החסרים ביותר בדיאטה המערבית של היום. האבץ נמצא בשימוש מערכות ותהליכים שונים בגוף. מבחינת מערכת הרבייה הוא קשור לייצור החומר הגנטי. האבץ חשוב עוד לייצור הזרע, הורמון הטסטוסטרון, תפקוד מערכת החיסון ובריאות ה-DNA שלנו. בנוסף, מסייע האבץ בשמירה מפני פגיעה בכרומוזומים של תאי הזרע. המזון העשיר ביותר באבץ הוא דווקא צדפות, מה שלא מתאים לכל אחד בארצנו הקטנטונת, ולכן, ניתן למוצאו גם בגריעני דלעת ובשומשום (כמובן, לא קלויים).

אין ספק שישנם עוד מרכיבי תזונה רבים אחרים הנחשבים כמועילים גם כן ותומכים במערכת הרבייה שלנו, אך עם זאת, היה לי חשוב לציין כמה מהם, שבאמת קל למצוא אותם בכל סופרמרקט קרוב, מוצרים העשויים לתמוך במערכת הרבייה שלך ולעשות הבדל גדול לבריאותה ותקינותה. שימו לב אליהם בפעם הבאה שאתם הולכים לקניות!

הוסף תגובה