פרחי חורף

למרות שנהוג להתייחס לפרחי חורף בתור צמחים שלא מתאימים לגשם וקור, ניתן לגדל אותם ללא חשש גם בפנים וגם בחוץ. הנה כמה סוגים בולטים של פרחי חורף מומלצים:

א. רקפת – מלכת פרחי החורף היא ללא ספק הרקפת. זה פרח שצומח בחורף בלבד ונובל לקראת האביב. הרקפת מגיעה לגובה של 30 ס"מ, היא רכה ובעלת מרקם תחרה. אפשר לגדל רקפות בצבע לבן, ורוד, לבנבן וארגמן.

ב. אזוביון – זהו פרח שמקורו בים התיכון והוא נפוץ בחלקים המנוקזים של הגינה. הפרח מומלץ בגלל שהוא דורש מינימום השקיה וטיפול, אך כדאי להדגיש את התאמתו לאיזורים פתוחים וחשופים לשמש. מומלץ לגזום את האזוביון פעמיים בשנה ולזכור שהם עשויים להיות ארוכים מאוד ומדובללים.

ג. חרצית – אי אפשר לדבר על פרחי חורף בלי להזכיר את החרצית. למרות המראה הסולידי, זהו פרח שמטפס על קירות ומכסה את הקרקע בכמויות גדולות ובמהירות מפתיעה. החרציות מומלצות בגלל הגוון הכחלחל-אפור ובגלל מרקם הנייר והמרכז הצהוב.

ד. ורד – גם ורדים נחשבים פרחים שקל לגדל כי הם לא דורשים תחזוקה. כדאי לשתול ורדים באדמה עשירה בדשן ולדאוג לפינה מוארת ומוצלת בו זמנית. רצוי לנצל את השמש הטבעית כדי לעודד את הורד לצמוח, אך במקביל לשמור על צל שיגן עליהם מפני חשיפת יתר.

איך בוחרים פרחי חורף?

מזג האוויר החורפי דורש התאמה של פרחים מתאימים. הבחירה בפרחי חורף כוללת גם צמחים כמו פוליאנטוס, דפנה, הרדנברגיה, פתיתי שלג ושושנת העמקים.

הסוד הוא לבחור פרחים טריים שמתאימים למיקום המתוכנן ולתנאי מזג האוויר. רצוי להתייעץ עם נציגי חנות פרחים בכל מקרה של התלבטות, אך להעניק עדיפות לפרחים שעונים על הטעם האישי.

הוסף תגובה

כדי להוסיף תגובה עליך להיות גולש רשום באתר

   
עדיין לא התפרסמו תגובות.