אדיר מילר

אדיר מילר

עלייתו של ערוץ 2 המסחרי, איפשר לנו ללוות קריירה של שחקנים מסוימים מתחילת דרכם המקצועית ועד היום, מאחר ורוב השחקנים הישראלים, בוודאי הצעירים שבהם, בוחרים להתמקד בקריירה טלוויזיונית, הרי שזה פשוט עבורנו לעקוב אחרים לאורך שנים.

דוגמא טובה לכך הוא אדיר מילר. לעיתים נדמה שהוא תמיד היה שם, תמיד נמצא על מסכי הטלוויזיה שלנו, בין אם כשחקן ובין אם כסטנדאפיסט, אך האמת היא שהקריירה שלו החל רק בסוף שנות התשעים, אז החל להופיע בסדרת דומינו, ביחד עם אסי כהן, גורי אלפי ועוד שורה של קומיקאים. בהמשך הוא כבר מקום גם בתוכנית של דודו טופז ":הראשון בבידור" ולאחר מכן בתוכנית האירוח של יאיר לפיד, אף היא בערוץ 2.

אחרי שהשתפשף בתוכניות אלו, וכן במופע הומור משלו שרצה בכל הארץ, הוא קיבל את האפשרות להנחות תוכנית אירוח בשם "ערב אדיר" וכן בתוכנית "היכל התרבות" יחד עם שלישית מה קשור. אך אין ספק שההצלחה הגדולה שלו הגיעה בשנת 2008 כשיצר ביחד עם רן שריג את רמזור, על שלושה חברים בגילאי שלושים, שכל אחד מהם נמצא בשלב שונה בחייו. הסדרה זכתה להצלחה גדולה, הן ברייטינג והן בביקורות, ביטויים מסוימים שלה הפכו נפוצים מאוד בשיח הישראלי. וכן היא זכתה לפרסים רבים, כולל פרס אמי בינלאומי בקטגוריית הקומדיה הטובה ביותר. זה היה לפרס היוקרתי ביותר בו זכתה תוכנית טלוויזיה ישראלית.

בעקבות הצלחת התוכנית, הוא יצר בשנת 2016 את "צומת מילר" סדרה מוקומנטרית, בה הוא משחק את עצמו ומציג רגעים משעשעים מחייו בתור קומקיאי, בסדרה התארחו שחקנים וזמרים שונים, בין היתר אסי כהן ושלמה ארצי.

הצלחותיו הרבות בקרב הקהל הישראלי, זיכו אותו גם בתואר הקומיקאי המצחיק ביותר בישראל וכן בתור מצחיקן השנה של ערוץ הילדים.

במקביל לסדרות הטלוויזיה, שיחק אדיר מילר גם במספר סרטים, כולם בבימויו של הבמאי אבי נשר. מדובר בסודות -2007, פעם הייתי -2010, עליו הוא זכה בפרס אופיר לשחקן הטוב ביותר, ובשנת 2013 בסרט פלאות. כמו כן, הוא שיחק בתיאטרון בהצגות הלהקה, והחותנת. שניהם בהבימה.

לצד כל זה, הוא ממשיך להריץ את מופע הסטנד אפ שלו הן בישראל והן בקרב קהילות של ישראלים בחו"ל. מופעים מסוימים שלו צולמו במהלך השנים והוקרנו בטלוויזיה. אחד מסוגי המופעים המצליחים ביותר שלו, הם מופעי אלתור, בהם הוא מדבר עם קהל וצוחק איתם או עליהם.

בעשור האחרון הוא משמש גם בתור פרזנטור של מכבי שירותי בריאות, הן בטלוויזיה, הן בשלטי חוצות ובמקורות פרסומים מגוונים נוספים.

מעט על חייו

אדיר מילר נולד ברמלה לזוג הורים ניצולי שואה, הוא התחנך וגדל בחולון, שירת ביחידה 8200 ולמד תקשורת במכללה למינהל. כיום הוא נשוי ואב לשלושה ילדים. הוא ומשפחתו מתגוררים בגבעתיים.

הוסף תגובה