אסיא בע"מ

כמה פעמים הסתובבתם ברחוב וחשבתם לעצמכם כמה יפה ומטופח הרחוב? כמה פעמים נקלעתם לפקק וקיטרתם בליבכם שהכבישים במדינה הם בלתי נסבלים? כל השאלות והמחשבות האלו נוגעות לתחום התשתיות. פיתוח התשתיות במדינת ישראל הוא תחום נרחב שמושקעים בו משאבים רבים מידי שנה. חלק נכבד מתקציב מדינת ישראל מוקצה לטובת פיתוח כבישים, עבודות עפר, עבודות ניקוז, פיתוח רחובות וכל מה שדרוש כדי שהחיים במדינה יהיו נוחים הרבה יותר. אז למרות שנדמה שהדרך עוד ארוכה, חשוב לדעת שהרבה נעשה כדי לשפר ולייעל את הדברים. לא מאמינים לנו? ריכזנו עבורכם כמה פעולות משמעותיות שביצעה מדינת ישראל בתחום התשתיות.

פיתוח כבישים

תחום הכבישים במדינה הוא תחום שעבר התפתחות מואצת במיוחד. אם נשווה את המצב כיום  למה שהיה קיים בעבר, נוכל לראות עד כמה גדולה ההתקדמות שחלה. ההתפתחות באה לידי ביטוי במספר הכבישים שכמעט והכפיל את עצמו, כמו גם במצב הכבישים וביעילותם. חברות כמו אסיא בע"מ עוסקות בפיתוח כבישים בכל המדינה ועושות מאמצים רבים בכדי שנרגיש בהבדל. אז למרות שעדיין לא התגברנו באופן מוחלט על בעיית הפקקים, ישנו שיפור ניכר ונדמה כי אנו צועדים אל עבר שיפור נוסף.

 

פיתוח תשתיות הניקוז

תשתיות ניקוז הן בין הדברים שיקבעו את איכות החיים במקום מסוים. בעיות ניקוז עלולות ליצור הצפות, ריחות לא נעימים ובאופן כללי להקשות מאוד ולפגוע בהתנהלות היום יומית. התחום של פיתוח התשתיות הוא בין התחומים היותר מתוקצבים ועל אף שהדרך עוד ארוכה, רבות נעשה כדי לשפר את התחום הנ"ל. מקבלי ההחלטות התקציביות מבינים שתשתיות ניקוז איכותיות הן הכרחיות לניהול אורח חיים תקין ומשקיעים בכך מחשבה ומשאבים ללא הרף. גם במקרה הזה עוד יש לאן לשאוף, אולם אנחנו בהחלט בכיוון הנכון כדי להפוך את החיים במדינה לנוחים ולנעימים יותר.

רכבת ישראל

אם יש תשתיות שעברו מהפכה של ממש בשנים האחרונות אלו תשתיות הרכבת. רכבת ישראל הפכה למרכזית ומשמעותית בחיי תושבים רבים, דבר שמצביע על הפיתוח הנרחב שעברה. בעבר הרכבת הייתה כל-כך שולית ולא יעילה עד שמעטים במיוחד נעזרו בשירותיה וגם אם נעזרו זה היה בתדירות נמוכה ובטח שלא באופן קבוע. כיום רבים מסתמכים על הרכבת בדרכם לעבודה וממנה, לפגישות ולכל דבר אחר. הרכבת הפכה להיות כלי נוח ויעיל שרק הולך ומשתפר משנה לשנה. בסופו של דבר, ברור לכל שעוד יש דברים רבים לעשות על מנת שמצב התשתיות בארץ יהיה מושלם. יחד עם זאת, חשוב לציין את ההתקדמות האדירה שעברנו כמדינה בתחום זה ובהחלט לברך על כך.

 

הוסף תגובה