לימודי רפואה באוקראינה- טיפים לקראת לימודי רפואה באוקראינה.

לפניכם מספר טיפים חשובים שעליכם לדעת כמועמדים ישראלים ללימודי רפואה באוקראינה:

עליכם להיות בעלי תעודת בגרות מלאה וסביר להניח שתידרשו לעמוד במבחני כניסה שונים מטעם האוניברסיטה בה אתם רוצים ללמוד.

שפת הלימוד בבתי הספר לרפואה באוקראינה הינה אנגלית ,צרפתית, רוסית ואוקראינית.

משך הלימדים: רפואה- 6 שנים, רפואת שיניים – 5 שנים, וטרינריה – 5-6 שנים
שכר הלימוד באוקראינה נע בין 3000 דולר ל-10,000 דולר לשנה.

לכל תחומי הרפואה השונים יש לעבור מבחן רישוי בארץ על מנת לקבל רישיון ולעבוד במקצוע. יש לוודא כי האוניברסיטה בה אתם רוצים ללמוד מוכרת ע"י היחידה להערכת תארים ודיפלומות במשרד החינוך. הפניה אליהם נעשית בפקס ומקבלים את התשובה בדואר. את המספר שלהם ניתן למצוא באתר משרד החינוך.

בוגרי לימודי הרפואה באוקראינה על תחומיה השונים, משתלבים בארץ בבתי החולים השונים, במרפאות של קופות החולים או מרפאות פרטיות שהם פותחים בעצמם, בין אם זה בתחום הרפואה הקונבציונלית, רפואה השיניים או וטרינריה.

האוניברסיטאות לרפואה ברוסיה ובאוקראינה הינן ותיקות מאוד בתחום והן מדורגות בין האוניברסיטאות המובילות בעולם. ישנם 1,70,000 סטודנטים לערך באוניברסיטאות אלו וביניהם אפשרי למצוא סטודנטים זרים מכ- 80 מדינות. הלימודים באוניברסיטאות, גם למי שהוא סטודנט זר, מסובסדים ע"י משרדי הבריאות הרוסי והאוקראיני, דבר שמאוד מקל על גובה שכר הלימוד שתשלמו שם.

סטודנטים רבים בוחרים ללמוד בעיקר בערים: אודסה ,קייב , דנפרופטרובסק, מוסקבה וסנט פטרסבורג במסלולי הלימוד השונים.

הטיפים עבור לימודי רפואה באוקראינה נכתבו באדיבות ביה"ס האמריקאי למקצועות רפואה המספק שירותי ייעוץ והכוונה לקראת לימודי רפואה בחו&

הוסף תגובה


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in C:\Websites\www.tips4u.co.il\wp-content\themes\tips4u\single.php on line 498