תהיו בטוחים שאתם בטוחים

תהיו בטוחים שאתם בטוחים

נחש הינו איום ממשי על חייו של האדם, כל אחד שחי או מסתובב באזור בו עשויים לצוץ נחשים צריך להגן על עצמו בכל דרך ויש דרך…

אויב מספר אחד

המלחמה שנגזרה בין בני האדם לנחשים הינה כימות עולם, הסכנה של המפגש עם נחש מחייבת כל אחד להבטיח לעצמו הגנה מפני נחשים, חשוב לשנן את אופן התגובה כאשר נפגשים עם נחש כדי למנוע פגיעה – הכשה של הנחש, כאשר מקצוען יבצע פעולה לכידת נחש ניתן להיות בטוחים שהעניינים בשליטה. יש גם דרכי מניעה והרחקה של הנחש שיבטיחו שהוא לא יתקרב לאזור.

 עשה ולא תעשה בעת מפגש עם נחש

  • כן להתרחק מהאזור – כדאי להתרחק מהאזור כדי לא להעצים את הסכנה.
  • לא לנסות לטפל בו באופן עצמאי – קיימת סכנה ממשית שהנחש יתנפל על האדם שמטפל בו, לכן לא כדאי לקחת סיכונים.
  • כן להזמין לוכד נחשים מורשה – להשתדל במהירות האפשרית לקרוא לבעל מקצוע שילכוד את הנחש וירחיק אותו מהאזור.
  • לא לחפש את מקורו של הנחש – לא לשהות במקום כדי לזהות את מקורו, אלא להתרחק במהירות.
  • כן לתעד את הנחש – לנסות לזכור את מירב הפרטים עליו ואם יש אפשרות לצלם אותו על מנת לסייע ללוכד הנחשים לעקוב אחריו.

מכיר את הדרך

הנחש הינו מהיר ויכול להפתיע במיוחד בעונת הקיץ כאשר מטיילים באים לפקוד אתרים שונים, אז הנחש עשוי לצאת אף הוא מבין הנקיקים ולטייל במרחב הפתוח, נחשים אומנם מצויים יותר בשדות ובמקומות מאין אלו, אבל נחשים יכולים להופיע גם במרחב הפרטי, בחצר הביתית או לחדור פנימה דרך צינורות הביוב, ברור שהנחשים נדירים יותר במרחב הפרטי אבל הם מצויים גם שם ומהווים איום ממשי.

הגנה מקדימה

צריך לדעת שניתן לנקוט באמצעי הדברה גם מול נחשים, הדברה ירוקה מבטיחה טיפול יסודי בנחשים והרחקתם לטווח אורך, אופן הפעולה של הדברה ירוקה מרחיקה את בעלי החיים מתוך ביטחון מוחלט שהם לא ישובו עוד, לכן במקומות בהם יש סיכוי למפגש עם נחש צריכים לחשב צעדים ולשקול הדברה ירוקה עוד בטרם הגיעה עונת הקיץ בה המפגש עם נחשים הינו פוטנציאלי.

הוסף תגובה


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in C:\Websites\www.tips4u.co.il\wp-content\themes\tips4u\single.php on line 498