תופעת האופניים החשמליים שהולכת ומתרחבת בישראל

תופעת האופניים החשמליים שהולכת ומתרחבת בישראל

האופניים החשמליים נפוצים ואהודים מאוד, וכן זוכים לפופולריות שרק גודלת בקרב מסחרר בקרב הצעירים ובכלל. אופניים חשמליות הופיעו בארץ לראשונה בשנת 2010 ומאז הפכו לאהובים במיוחד, וכך עם הזמן יותר ויותר רוכבים מגלים בהם את הפתרון האידיאלי לנסיעה אורבנית עירונית נוחה ובטוחה. כיום, האופניים החשמליים משמשים רבים מאתנו ככלי רכב, ולא בכדי. מלבד היותם כלי רכב מושלמים לנסיעה בתוך העיר, הם זולים לרכישה ולאחזקה לעומת כל הכלי רכב הממונעים האחרים. כמובן שיתרונותיהם הרבים, של נוחות, מהירות, משקלם הקל לנשיאה- האופניים החשמליים נוחים מאוד לשימוש ולתחזוקה ועם יכולת של טווח נסיעה מרשים של כ- 45 קילומטרים- תוך טעינה מלאה של הסוללה בזמן של 6 שעות. בנוסף, מאפיין נוסף שזכה לשבחים בדגם האופניים החשמליים המתקפלים הם בולמי הזעזועים המצוינים שחשוב להקפיד עליהם.

בנוסף לביקוש הרב של אופניים חשמליים מתקפלים, יש דגם נוסף ההולך ותופס תאוצה בשנה האחרונה הארץ ובעולם כולו הם אופני שטח חשמליים. אין ספק שאופניים אלו הצליחו לחולל שינוי ולהציב רף גבוה בכל מה שקשור לרכיבה על אופניים בכל שטח ובכל סוג של מסלול מאתגר ככל שיהיה. ואולם, האופניים החשמליים מהווים ככלי רכב חשמליים ידידותיים לסביבה, הם נותנים מענה לסטודנטים ולצעירים רבים המתקשים בהוצאות של רכב ממונע וכל ההוצאות הקשורות לו (מהסיבה שעלות אופניים חשמליים הם זולים בהרבה וכן הם זמינים ונגישים). כידוע לכולנו, כלי רכב ממונעים הם מהגורמים העיקריים המשפיעים על זיהום האוויר המסוכן לכולנו. אם ידוע לנו שבישראל יש פיקוח חזק ומוקפד שהביא לשיפור בכל הקשור למזהמים של המפעלים והתעשייה שרובם עברו לעבוד עם גז טבעי, הרי שהכלי רכב הרבים בכבישים מסוכנים לנו ומחמירים יותר את זיהום האוויר על ידי פליטת תחמוצת חנקן. ולפיכך, ניתן לראות את היתרון הברור והחד משמעי של האופניים החשמליים בסיוע הפחתת מספר הרכבים הממונעים בכבישי הארץ ואת הפתרון להפחתת זיהום האוויר. כמו כן, האופניים חשמליים מסייעים בפתרון בעיית החנייה.
ניתן לסכם בכך שהאופניים החשמליים הם תופעה בינלאומית שרק הולכת ומתעצמת מיום ליום והפכו לפופולאריים ולצורך בלתי נפרד- ממש כמו הניידים.
 

 

 

הוסף תגובה