נהיגה בשכרות על אופניים חשמליות

מה העונש הצפוי למי שייתפס נוהג בשכרות באופניים חשמליות? כיום האכיפה בנושא אופניים חשמליות ואופניים בכלל, הפכה למקיפה יותר וזאת בשל תאונות האופנות שקורות באופן תכוף בישראל.

בשנה האחרונה בלבד שמענו על לא מעט מקרים של רוכבי אופניים שנפגעו, רוכבי אופניים חשמליות שדרסו אנשים או בעלי חיים, ותאונות קטלניות שמתרחשות בקרב רוכבי אופניים.

אופניים חשמליות לפי החוק נחשבות ככלי רכב רגיל. מבחינת החוק האופניים הן שוות ערך לרכב, לקטנוע ולאופנוע. בנוסף החוק מותיר רכיבה על אופניים חשמליים החל מגיל 16, כאשר בזמן הרכיבה על הרוכב להיות צלול ולא תחת השפעת סמים או אלכוהול.

בנוסף, בזמן הרכיבה חייב הרוכב להצטייד בקסדה, בפנס קדמי שמותקן על גבי האופניים, פנס אחורי, מחזירי אור וצופר.

>>> באתר של עו"ד אלי אנושי המתמחה בדיני תעבורה תוכלו למצוא טיפים, מידע, עונשים וחקיקה בנושא.

נהיגה בשכרות על אופנים – נהגים פורעי חוק

ולמרות החוקים וההזהרות, עדיין ישנם רוכבי אופניים שאינם מבצעים את הפעולות הדרושות על פי חוק בזמן הרכיבה. יתרה מכך בשנים האחרונות נתפסו מספר רוכבי אופניים חשמליים בזמן שהם רוכבים על האופניים בשכרות.

מה העונשים שצפויים על רכיבה לא חוקית על אופניים חשמליים?

במידה ותתפסו נוהגים באופניים חשמליים תחת השפעת אלכוהול או סמים, תסתכנו בהגשת כתב אישום נגדכם, מאסר על תנאי וקנס בגובה של  2000 שקלים. בנוסף, רוכב אופניים חשמליים שייתפס נוהג בגילופין, יסתכן באיבוד רישיון הנהיגה שלו לשמונה חודשים לפחות.

ביצוע בדיקת נשיפה

אם תהיתם על הדרך שבה בודקים את רוכבי האופניים, הדרך פשוטה! אם נחשד רוכב אופניים שנוהג תחת השפעת סמים או אלכוהול הוא ייעצר בצד ויאלף לבצע בדיקת נשיפה ממש כמו בדיקת אלכוהול וסמים שנערכת בנהיגה ברכב פרטי.

עוד חשוב לדעת כי בזמן הרכיבה על אופניים חשמליים חלים כל החוקים שישנם בנהיגה על רכב פרטי, כולל ציות לתמרורים, מתן זכות קדימה להולכי רכב ורכבים בכביר ואיסור נהיגה נגד התנועה. אם לא תצייתו לחוקים, אתם עלולים למצוא את עצמכם נכנסים ואף מואשמים בעבירות תנועה.

 

הוסף תגובה

כדי להוסיף תגובה עליך להיות גולש רשום באתר

   
עדיין לא התפרסמו תגובות.